2018-08-07 Brutal Assault 23 - Warm up party - úterý

Datum: 
Úterý 7. Srpen 2018
Město: 
Jaroměř
Místo: 
pevnost Josefov
Účinkující: 

Beast Within The Sound, Monuments of Misanthropy, Root, Gride, Suicidal Tendencies

Letos už na warm up party dorazilo nebývalé množství lidí, a tak díky otevření pouze první poloviny hlavního prostoru (pravá stage - Metalshop) bylo v areálu celkem narváno. Toho samozřejmě potěšilo pořadatele i kapely, nicméně návštěvníci asi naopak neocenili absenci jakéhokoliv stánku s jídlem - ty byly nachystány až od prvního oficiálního dne festivalu.

Finální časový harmonogram:

16:30 - 17:05 - Beast Within The Sound

17:30 - 18:10 - Monuments of Misanthropy

18:40 - 19:30 - Root

19:55 - 20:30 - Gride

21:00 - 22:40 - Suicidal Tendencies

 

Beast Within The Sound s relativně novým bubeníkem Jirkou Zajícem hráli úderněji než dříve, nicméně v klubu by asi šli víc do lidí a fungovali líp.

Monuments Of Misanthropy kromě výtečného bubeníka nijak zvlášť nezaujali a působili spíš jako rozehřívání před večerní akcí

Root - Už pojedenácté na BA, vlastně pořád to samé dokola a je to v pořádku. Big Boss s hůlkou, na barovce, vtipnější než obvykle, se vyznává, že nechce umřít v důchoďáku, že umře na pódiu, a tak ho někteří pokřikem "Chípni!" k tomu i rovnou vyzývají.

Gride - Jihočechům velké pódium taky nesluší tolik, jako klubová akce, navíc odezva areálu není nijak valná, stejně tak zvuk, každopádně pro fanoušky to byl koncert solidní

Suicidal Tendencies - Hlavní tahák dne měl nejdelší hrací čas celého festivalu, přes hodinu a půl, a po celou dobu bylo vidět, proč lidi přijeli. Na koncert ST byl areál úplně narvaný, kapela polevovala jen při tradičních proslovech, které má sem tam Cyco Miko mezi skladbami, a všichni mu zobali. Kapela byla neustále v pohybu, jak to na HC koncertě bývá. Hrálo se především ze starých desek a něco málo ze dvou posledních. Lombardo oproti Mooreovi hrál tvrději, bez příkras - co je lepší, je asi věc vkusu.