MIGHTY SOUNDS - den třetí

MIGHTY SOUNDS - den třetí
Datum: 
Pátek 11. Červenec 2014 - Neděle 13. Červenec 2014
Město: 
Tábor
Místo: 
Letiště Čápův Dvůr

A jdeme do finále. Každá sranda jednou musí skončit, a tak bohužel i desátý ročník Mighty Sounds se nachýlil ke svému konci. Nedělní dopoledne u většiny přítomných probíhalo víceméně stejně jako to sobotní: nějaké to poflakování po stanovém městečku, návštěva nedalekých obchoďáků, dlouhé stání ve frontě na sparťanské sprchy (teplá neteče a nepoteče :-)), dopíjení zásob, a tak dále. I počasí přálo nedělní pohodičce, sluníčko krásně svítilo a jako festivalový bonus přikupovalo ke každému pivku ještě jedno.

Klidné nedělní festivalové dopoledne rozčeřil úderem jedné odpolední Ska’n’daal Music Ensemble se svými melodickými hity. Svou premiéru na Mighty si odbyla i úderka z Brna, BOY, kteří se dostali se svojí show pod kůži celému davu pod podiem a ukázali, že jim velká stage opravdu sluší. Mezi další odpolední špičku však určitě patřili i šílenci Hentai Corporation, během jejichž koncertu jim mocně konkurovali Spiderman a Batman. Bláznivý koncert, který po celou dobu balancoval na hranici mezi šíleností a geniálností. Prague Conspiracy jsou na Mighty Sounds jako doma a i přes technické poruchy dostali do varu celý kotel a fanoušky absolutně nezklamali. Only Crime zase rozproudili krev v plném ICE & FIRE stanu. Neméně skvělou show předvedli i Koffin Kats. Během hraní si kytarista s basákem vzájemně vyměňovali nástroje, frontman předvedl, že hrát a zpívat se dá v jakékoliv poloze a to i ve stoje na base... Ke konci hrál na basu i krkem kytary. To pro změnu frontman Nekromantix brousil po hmatníku své basy jazykem. Řekla bych, že tohle je v ZUŠce neučili :-).

S blížícími se blesky nad Táborem rozjeli svojí show Stick To Your Guns a nikomu, ani v nejmenším, nevadil déšť, který doprovázel začátek jejich energického koncertu. I přes finále MS ve fotbale účast byla hojná a někteří dokonce zvládali sledovat jak podium, tak i LEDku, kde se přímý přenos promítal. A konečně Talco: luxusní tečka za letošním Mighty Sounds. Horkokrevní taliáni roztancovali unavené nohy snad všech Mighty People, v živelných rytmech se vrtělo opravdu celé letiště.

Festival Mighty Sounds je za námi, z pošlapaného Čapáku jsme si odvezli v hlavě znějící muziku, špinavé oblečení, opici, ale také především zážitek, ze kterého budeme zase hodně dlouho žít. Musíme doufat, že naše vláda nezavře oči před kulturními akcemi a dojde k legislativním změnám, které umožní pořadatelům dále pořádat venkovní akce, aniž by za to byli sankcionováni nesmyslnými pokutami, a tak Mighty Sounds bude pokračovat v tradici, kterou zde již za svého působení upevnil. My pevně věříme, že se za rok zase všichni potkáme! Mighty zdar!!

PS: Nezapomeňte zhlédnout FOTOGALERII a FOTOGALERII :-)

Autor: Petra P., Karolína M.