MIGHTY SOUNDS - den druhý

MIGHTY SOUNDS - den druhý
Datum: 
Pátek 11. Červenec 2014 - Neděle 13. Červenec 2014
Město: 
Tábor
Místo: 
Letiště Čápův Dvůr

Druhý den na festivalu Mighty Sounds začal pro každého trošku jinak. Někdo se čerstvý jako ranní rosa vyklubal ze zahřátého spacáku, někdo se téměř okamžitě po rozlepení očí sháněl po tekutinách (a nemáme na mysli žádné nealko sračky) a někteří frčeli ještě z pátku, takže pro ně žádný druhý den vlastně ani nezačal, jen se nenápadně prodloužil pátek a přehoupl do sobotního dopoledne.

Po různorodých dopoledních aktivitách se návštěvníci opět začali trousit do festivalového areálu, kde Criminal Collection ovládli Jan Žižka stage a hned v zápětí jim šlapali na paty na Mighty již dobře známé firmy The Fialky, kteří to tentokrát rozparádili přímo na Janu Husovi. Dále odpoledne následovali Oi! Saints & Sinners, divocí Discoballs a The Offenders, kteří loni svou účast zrušili. Just for Being svými chytlavými melodiemi dostali celý Lucky Hazard Stage a Radio 1 tent se zase vesele bavil během vystoupení šílenců Vagyny Dy Praga, kteří se nebáli vyzvat diváky k házení bot či zeleniny.

ICE & FIRE si podmanili němečtí Bluekilla svojí ska a i když pánové mají nějaký ten křížek na krku, tak celý stan roztančili jako by jim bylo znovu dvacet. Na hlavních podiích sobotní večer a podvečer patřil hlavně punk rocku: The Restarts, ZSK, GBH, kde lítaly vzduchem nejen kelímky, ale i mikrofony. Kotel před Janem Husem se dostával do bodu varu a nedočkavě vyvolával: „Perkele! Perkele!“ Všichni se konečně dočkali a Perkele to vypálili z ostra do davu. I když po hudební stránce se nedá kapele absolutně nic vytknout, jejich vystoupení na nás působilo trošku staticky, ale fanouškům to vůbec nevadilo. Kdo si chtěl vychutnat klídeček a zvolna se zavrtět v rytmu reggae, mohl si vychutnat vystoupení Tanyi Stephens and The Royal Roots Bandu na Janu Žižkovi. A pro ty, kdo měli rádi něco ostřejšího, byla jasná volba The Anti-Nowhere League.

Příjemným zpestřením celého programu byla i obrovská LED obrazovka, na které se uskutečnilo promítání dokumentárního filmu Rock and Roll for life. Tento snímek mapuje desetiletou historii celého festivalu, životní styl, který je s festivalem spojen, ale převážně je hlavně o lidech, kteří Mighty Sounds každoročně pořádají. Byl zmíněn i problém s vysokými pokutami za hluk, se kterým se organizátoři pravidelně potýkají a jejich boj proti tomuto nesmyslně nastavenému zákonu. Možnost podepsat se pod petici: „Ne likvidaci pořádání kulturních akcí pod širým nebem!“ mají všichni návštěvníci festivalu v INFO stanu.

Jaký by to byl sobotní večer bez nějakého toho horroru, takže Bloodsucking Zombies from Outer Space sedli jak zadek na hrnec a o stylové zakončení druhého dne s postarali Fast Food Orchestra s Dr. Karrym, kde se v úvodu objevil Darth Vader doprovázen dvěma vojáky Impéria. Pěkný večerníček na dobrou noc, ne?

Autor: Petra P., Karolína M.

FOTOGALERIE