MIGHTY SOUNDS - den první

MIGHTY SOUNDS - den první
Datum: 
Pátek 11. Červenec 2014 - Neděle 13. Červenec 2014
Město: 
Tábor
Místo: 
Letiště Čápův Dvůr

Za devatero horami a devatero řekami v okolí města Tábor už po desáté vyrostlo festivalové městečko Mighty Sounds. Je snad nad všechno jasnější, že jsme si takovou letní událost nemohli nechat ujít, a tak jsme se vypravili na toto magické místo strávit tři dny plné pohody, výborné muziky a zábavné společnosti. Ale i přes uvolněnou festivalovou atmosféru se neflákáme a přínášíme vám první díl miniseriálu o Migthy Sounds.

Festivalové brány se pro návštěvníky otevřely něco po druhé hodině odpolední a nedočkavci brali útokem stánky s lahodným pivním mokem, až kelímky vzduchem lítaly. Jan Žižka stage, Jan Hus Stage, ICE & FIRE stage, Lucky Hazard stage, Party Village, Monster Zone a Radio 1 Tent: to je výčet podií, na kterých probíhá zábava po celé tři dny festivalu. Není jich zrovna málo, že?

Po prvním náporu na stánkaře se areálem začaly rozléhat mocné tóny a na Jan Žižka podiu to rozparádili plzenští Cheers. Ve stejnou dobu jste se mohli zavrtět v rytmu reggae v ICE & FIRE stanu v milé společnosti Homeboy Rasta. A pak už se fesťák rozjel na plnej plyn: Punk Floid, Queens of Everything, Nano, Redska, která na Mighty Sounds natáčí živé album, takže nejen první řady zběsile mávaly do kamer. Kdo z přítomných si nechal ujít show The Peacocks, tak by se měl nad sebou zamyslet a jít si sám dobrovolně kleknout na hrách do kouta, protože to, co kluci předvedli, patřilo opravdu k jednomu z mnoha vrcholů prvního festivalového dne. Mezi dalšími peckami byli jednoznačně temperamentní Che Sudaka a headlineři Dropkick Murphys. Víte, co jsme psali výše o hrachu a zdi? Kdo zmeškal Dropkick Murphys, by měl o tu zeď i hlavou tlouci. Rozhodně nesmíme zapomenout i na domácí Skywalker, kde Lucky Hazard stage překročil svou kapacitu asi o 200% a řekla bych, že nejen kluci na tento koncert hodně dlouho nezapomenou. Krátce po půlnoci se pařilo v dost nažhaveném stanu ICE & FIRE (který bych v ten daný moment přejmenovala na FIRE & FIRE) za přítomnosti divokých Barb Wire Dolls. Abychom neutrpěli přehřátí organismu, tak na nás čekali na fresh airu nezapomenutelní Irie Revoltés, kteří právě vystupovali i před deseti lety na prvním ročníku MS!

Řekli bychom, že docela pecka na první den. Pořadatelé nám to naservírovali hned pěkně zostra a o parádní hudební zážitky bylo 100% postaráno. Náladu nikomu nezkazil ani kratší deštík, který bubnoval na opláštěné hlavy a chladnějšímu večeru se dalo taky docela dobře čelit nějakým tím panákem ohnivé vody. Po náročném prvním dnu se část pařmenů odpravila do Večírkové Vesnice alias Party Village, část se poflakovala po areálu a zbytek se přesunul do svých dočasných stanových obydlí nabrat síly na druhý den.

Autor: Petra P., Karolína M.

FOTOGALERIE