Neuvěřitelné příběhy: Slash

|
Neuvěřitelné příběhy: Slash

Znáte to – rockové hvězdy a jejich neuvěřitelné zážitky a historky, které se vám zaryjí do paměti a vy s nimi v hospodě bavíte své rockově spřízněné kamarády. Dnes vám přináším pár takových vzpomínek Slashe – tedy Saula Hudsona, bývalého kytaristy Guns N´Roses, který nyní hraje v kapele Velvet Revolver.

 

Začneme se Slahovými halucinacemi – je to celkem dlouhá historka, ale myslím, že určitě stojí za přečtění :

 

„Tu noc jsem si píchal kokain jen proto, abych si mohl neustále píchat jehlu do ruky. Miloval jsem tu chvíli, kdy mi jehla vniká do kůže, do žíly a jak mi droga putuje tělem a přebírá kontrolu.Miloval jsem celý ten rituál – byl jsem jím tak opojený, že jsem to dělal několik hodin stále dokola.

A potom se začalo dít něco divného. Viděl jsem obrovské stíny, monstra, která byla větší než moje postel. Boj s nimi pokračoval do svítání.

Ráno jsem se rozhodl dát si sprchu, abych se trochu srovnal. Ale předtím jsem si samozřejmě píchnul další dávku. Pod kapkami teplé sprchy jsem se cítil nádherně, dokud mě halucinace nezasáhly znovu – a mnohem hůř než v noci. Viděl jsem, jak ze všech koutů vylézají obrovské stíny. Plazily se přímo ke mně, nalepily se na sklo sprchy a vypadaly úplně stejně jako monstra, která jsem viděl v noci. Byly kousek ode mě, vyplňovaly celé dveře od sprchy a já jsem je rozhodně nechtěl nechat, aby mě dostaly. Proto jsem do nich udeřil jak nejsilněji to šlo, a tím se všechno sklo ze dveří vysypalo. Stál jsem tam s pořezanou rukou, pod proudem vody, paralyzovaný, paranoidní, prohlížející důkladně koupelnu, jestli se někde neskrývají další útočníci.

Najednou jsem viděl celou jejich armádu s pistolemi a harpunami, snažící se dostat do koupelny. Vyděsil jsem se – a utíkal přes všechno to sklo na zemi, abych zavřel dveře. Začínala se pode mnou tvořit kaluž krve, ale já vůbec žádnou bolest necítil. Soustředil jsem se jen na všechny ty predátory, jejiž končetiny se pomalu ovíjeli kolem dveří, do kterých jsem vší silou tlačil, aby se neotevřely. Ovšem oni vyhrávali a já ztrácel rovnováhu na všech těch střepech.Rozhodl jsem se, že uteču.

Když jsem vyběhl z domu, světlo, zelená tráva i modrá obloha byly oslepující.Všechno v mém pokoji bylo tak reálné a já nebyl připraven na přechod ze tmy zatažených záclon na denní světlo. Prostě jsem utíkal....úplně nahý a krvácející, pryč od všech predátorů, které jsem za sebou viděl pokaždé, když jsem se ohlédl. Potřeboval jsem se dostat z toho nepříjemného světla, takže jsem vběhl do jiného domu. Skryl jsem se za dveře, potom za židli, když predátoři začali zaplňovat místnost. V pokoji byla dívka a stlala postel. Když mě uviděla, začala neuvěřitelně ječet. A křičela ještě víc, když jsem se pokoušel použít ji jako lidský štít před mými pronásledovateli.

Znovu jsem vzal roha. Utíkal jsem tou největší rychlostí s armádou predátorů v patách. Vlítnul jsem do restaurační kuchyně a odtamtud hned do vestibulu, kde byly spousty businessmanů a číšňíků. Pamatuji si jen, že jsem chytnul jednoho chlapíka ve smokingu a opět jsem se snažil použít ho jako štít. Ovšem nedokázal jsem se ubránit – predátoři mě dostali, ovíjeli se kolem mých nohou a nabíjeli své zbraně. Businessman mi dal najevo, že se mnou nechce mít nic společného a proto jsem vyrazil ven ze dveří. Skryl jsem se venku za sekačku na trávu.A tam mě také našli policisté, kterým jsem vylíčil všechno přesně tak, jak se to stalo, ještě pořád dostatečně zfetovaný.“

Axl & Slash

Se zpěvákem Guns Axlem Rosem měl Slash také pár potyček, jednu v době, kdy Axl bydlel u Hudsonových. Slashova babička ho požádala, aby si šel lehnout do Slashova pokoje a neležel v obýváku na gauči. No a Axl ji poslal do příslušných míst. Ola Hudsonová chtěla po Slashovi, aby Axlovi řekl, že se má babičce omluvit:

 

„ Vybíral jsem svá slova, aby to nepůsobilo neslušně, protože jsem Axla neznal moc dlouho. Mluvil jsem objektivně a ne moc vážně. Axl celou dobu, co jsem mluvil, jen zíral z okna. Pak sebou začal cukat. Řídil jsem ulicí Santa Monica asi 65 km/hod, když se najednou otevřely dveře a Axl vyskočil beze slova z auta. Trochu klopýtl, ale nespadl. Narovnal se a šel v pohodě ulicí dál, bez jediného ohlédnutí. Snažil jsem se ho najít, ale neúspěšně. Potom nepřišel 4 dny na zkoušku. Pátý den se objevil jako by se nic nestalo a nikdy jsme už o tom nemluvili.“

 

O Axlově osobnosti si můžete udělat obrázek i díky jednomu rozhovoru mezi ním a Slashem o novém kytaristovi Guns Paulu Hugovi. Slash s ním nepracoval rád, protože byl arogantní a všichni hráči kromě Axla ho nenáviděli. Choval se jako „Axlův chlapeček“:

 

„Axle, na minutku, “ řekl jsem. „Snažil jsem se s Hugem hrát a zjistit, co by naší kapele mohl přinést, ale nepřišel jsem na to. Nemáme žádnou vzájemnou chemii – a i ostatní se mnou souhlasí. Nevím, jak s tímhle chlápkem budu dál pracovat...nemohl bych si s ním dát ani pivo.“

Axl vypadal naštvaně : „Proč by si s ním ksakru měl dávat pivo?“

„Ale ty víš jak to myslím..“

„Ne,“odpověděl.“Nevim.“

S tímhle pohledem na věc jsem se s ním samozřejmě dohodnout nemohl.“

 

Na závěr přidávám perličku – pokud si pustíte „Rocket Queen“ z Appetite for Destruction, na konci uslyšíte vášnivé sténání. To není uměle nahrané, ale je to autentický záznam aktu jedné vášnivé slečny a Axla ze šatny ve zkušebně. A byl to Axlův nápad. :-)