Cover Europe With…! Tour 2011

|
Cover Europe With…! Tour 2011
Datum: 
Neděle 8. Květen 2011 - Středa 26. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Exit Chmelnice
Návštěvnost: 
250
Účinkující: 

Caliban, As Blood Runs Black, Adept, For Today

Po únorovém koncertě We Butter The Bread With Butter a nedávném vystoupení Heaven Shall Burn na MayDay festu se v Praze zastavila další metalcorová kapela z Německa - Caliban. Ovšem pro mě tahle akce nebyla jen o Calibanech, ale hlavně o třech kapelách, které zahrály před nimi.

Do Chmelnice jsem se dostal kolem sedmé hodiny a než jsem se pořádně stačil rozkoukat, z pódia už začaly znít první tóny američanů For Today. Na tuhle křesťanskou bandu jsem se hodně těšil a moje očekávání byla naplněna. Nestává se často, aby první kapela měla tak dokonalý zvuk, který chvílemi zněl  úplně stejně jako na albu, ne-li lépe. Kapela v čele s Mattiem Montgomerym zahrála svoje nejznámější songy,  ihned si získala většinu publika, které jí to začalo oplácet moshem a všichni se skvělě bavili. Vzhledem k první pozici kapely na line – upu se však  na pódiu ani neohřáli a už se museli balit, aby uvolnili své místo švédským mladíkům Adept.

Ti se na rozdíl od For Today v Praze ukázali již podruhé a tentokrát své vystoupení pojali jako propagaci svého nového alba „Death Dealers“, které jim vyšlo letos, ovšem nutno dodat, že moc času na to neměli. Na řadu tak přišla neskutečná otevíračka „First Round, First Minute“, ale také klipovka „Ivory Towers“ a musím uznat, že si kapela vybrala opravdu to nejlepší, co se na novém albu nachází. Po dvaceti minutách bylo ale vystoupení Adept, kteří předvedli ze všech kapel nejvíce melodickou show, již minulostí, což moc nechápu, tahle kapela by si určitě zasloužila více prostoru..no, tak snad příště, přeci jen to k nám nemají zas tak daleko.

As Blood Runs Black jsem svého času dost poslouchal, na jejich set  jsem se tedy celkem těšil a musím říct, že ani v pořadí třetí kapela  mě nezklamala. ABRB zahráli hlavně starší songy, došlo tak na takové pecky jako jsou „My Fears Have Become Phobias“ nebo „In Dying Days“, z jejich rozpoluplné novinky poté zazněl hit „Resist“. Kromě úderného deathcoru kapela vyhrála pomyslnou soutěž o největší počet circle pitů za večer, ke kterým charismatický frontman Sonik Garcia neustále české publikum vybízel, o zábavu tak bylo rozhodně postaráno.

Německou stálici Caliban jsem ze všech přítomných kapel měl naposlouchanou nejméně a možná, že mě to dnes i trochu mrzí, jejich show mě totiž včera hodně bavila. Ať už to bylo povedenou vizáží kapely, všichni členové totiž přišli na pódium ve stejných kapelních „trikotech“, nebo zvukem, který byl sice povedený u všech předchozích kapel, ale tomu, jak zněli Caliban, se zdaleka nevyrovnal. Během hodiny stihli Caliban kromě mnoha svých vlastních písní zahrát cover od kolegů z Rammstein „Sonne“, konečně vyhecovat publikum ke stage divingu, ale hlavně předvedli, že v Německu metalcore prostě umí. Jen škoda, že někteří odešli ještě před začátkem jejich setu, jejich povedená show neměla chybu a ten, kdo o ní přišel, může dnes jen litovat.

Dobře zvolené kapely, které všechny předvedly velmi sympatický výkon, tak by se dal stručně charakterizovat nedělní večer v pražské Chmelnici. Kromě až příliš krátkého setu Adept, kteří opravdu mohli zahrát o pár songů navíc, protože před setem Caliban bylo čekání na kapelu chvílemi již nekonečné, se akce povedla na výbornou. Jo a kdo si včera nekoupil něco z merche, tak dost prohloupil, protože nabídka byla opravdu bohatá.