A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES...

|
A BANQUET + DEAD POPE'S COMPANY + TESKOHIPPIES...
Datum: 
Sobota 5. Březen 2011 - Pondělí 4. Březen 2024
Město: 
Kladno
Místo: 
Na Pěší
Návštěvnost: 
50
Účinkující: 

City Lights, Momma Knows Best

Tak tohle asi ještě Kladno nezažilo. Po tom všem dnb a „punku“ co se týden co týden prezentuje v baru Na Pěší, sem včera dorazily dvě hc kapely, City Lights a Momma Knows Best. Nic moc jsem od toho nečekal, protože vim, jak to tady s koncertama chodí, ale to, co se včera v tom malym „sále“ Na Pěší odehrálo, mě rozsekalo tak, že jsem se z toho ještě do teď nevzpamatoval.

Jako první se k aparátům dostali City Lights, aby něco málo před desátou hodinou alespoň trochu rozehřáli a roztančili celkem slušně zaplněný parket před pódiem. Abych řekl pravdu, povedlo se jim to skvěle. City Lights tu předvedli show, kterou jsem tu ještě nezažil. Sympatický zpěvák nejdřív vyhecoval lidi k tomu, aby se posunuli blíž k pódiu a poté po celý zbytek setu zběsile běhal mezi nima. A to byl teprve začátek. Když totiž začal rozdělovat lidi na dvě části, bylo mi hned jasný, co bude následovat. Kladno včera totiž zažilo nejmenší wall of death v historii (asi tak v 10 lidech) a došlo i na circle pit. Prostě hardcore show jak má bejt! City Lights hrají hardcore ve stylu anglických gaunerů Gallows, od kterých mimochodem zahráli cover songu Leeches, kterým se také s Kladnem rozloučili, rozdali pár svých demo CD a nechali nás všechny ty, kdo se aspoň trošku zapojili do toho bordelu, co se při jejich vystoupení odehrál vydechnout a připravit se na druhou kapelu, Momma Knows Best.

Nevím jak je to možné, ale zdálo se mi, že na jejich set už v sále nebylo tolik lidí, jako na City Lights a to je velká škoda. Momma Knows Best se s nikým nemazlili a pokračovali přesně tam, kde City Lights skončili a během půl hodiny Kladnu představili svoje zatím jediné EP Aint No Weight Young Lad Can´t Take, které kapela vydala na podzim loňského roku a z něhož jsem byl nejen já tenkrát celkem na větvi. Na živo ale zněly jejich songy ještě mnohem lépe a kapela předvedla hodně energickou show, během které došlo i na dost povedený circle pit (opět asi jen v 10 lidech). Mosh pit se ale oproti City Lights trošku rozrostl a já měl občas pocit, že bar Na Pěší každou chvíli spadne :). Po půl hodině se Momma Knows Best s Kladnem rozloučili a já jsem si konečně mohl trochu vydechnout.

Jediná věc, která mi trošku zkazila dojem z celého večera bylo nedostatečné nazvučení zpěváků, ale to už se bohužel stává. Když tohle opomenu, byl to rozhodně nejlepší koncert, jaký jsem tu kdy zažil. Kladenští HC kids se pěkně vyřádili, obě kapely předvedly skvělou show, prostě povedený večer. Pro příště by to však chtělo více lidí v moshi, přeci jen to nevypadá tak efektně v pěti lidech Smile.