Apostate EP Release Party

|
Apostate EP Release Party
Datum: 
Sobota 11. Prosinec 2010 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
Chapeau Rogue
Návštěvnost: 
200
Účinkující: 

Apostate, All Faces Down, I Set Nightmares

Sobota 11. 12, typický předvánoční chaos v Praze. Lidi zběsile nakupují dárky jako by jim šlo o život, všude je to hlava na hlavě. Já jsem však předvánoční mánii odolal a místo nakupování jsem se vydal do Chapeau Rogue na křest EP Apostate. A dobře jsem udělal, byla to sakra dobrá párty.

Ale vezmu to hezky od začátku. Jako první byli ten večer na seznamu mladíci I Set Nightmares, trojice, která hraje post hardcore nebo chcete-li metalcore ve stylu Asking Alexandria. Kluci teprve začínají, tohle byl jejich druhý koncert a bohužel bylo to hodně znát. Již celkem slušně zaplněný sál se během jejich setu doslova nudil, žádný mosh, prostě nic. Těžko říct, jestli kapela hraje tak špatně, nebo jestli to bylo prostě nezájmem publika, ale abych se přiznal, mě jejich set taky nijak extra nebavil. Jediný, kdo se mi z trojice zamlouval, byl bubeník, který neskutečným způsobem táhnul kapelu po celou dobu kupředu, ať už hrou na bicí nebo svým čistým zpěvem, kterého ale bylo bohužel málo. I Set Nightmares jsou teprve na začátku. Když se zlepší, doplní svojí sestavu minimálně o jednoho dalšího kytaristu, který mi hodně chyběl (hrajte si metalcore  ve třech lidech..), možná by mohli v budoucnu ještě překvapit.

Po I Set Nightmares se klub zaplnil zcela úplně a na řadu přišla jediná zahraniční kapela večera, rakouští All Faces Down. To už bylo něco jiného. Ihned po prvních tónech se to v Chapeau konečne začalo hýbat, místo před prostorem kde hrála kapela (rád bych to nazval pódiem, kdyby tam nějaké bylo, kapela tak hrála v bezprostřední blízkosti publika, což během zbytku koncertu ještě umocnilo už tak výbornou atmosféru) se pomalu začal proměnovat v mosh pit a All Faces Down hráli jako o život. Jejich post hardcore ve stylu A Day To Remember nebo třeba Saving Joshua mě ihned dostal, zpěvákova angličtina byla výborná a celý sál se během jejich setu výborně bavil. Vrchol jejich vystoupení pro mě přišel ve chvíli, kdy spustili cover ohraného rádiového hitu „Airplanes“, předělaný podle svého.

All Faces Down mile překvapili, ukázali, že dobrý post hadcore umí i v Rakousku a po zhruba půl hodině se s Prahou rozloučili, aby už přenechali místo headlinerům večera, Apostate. Když jsem před pár týdny slyšel poprvé jejich EP Seaborne, nemohl jsem uvěřit, že takhle kvalitní metalcore se hraje i u nás, na živou show jsem se tedy hodně těšil. A měl jsem proč. Ihned po intru se skoro celý sál, který prakticky od konce setu All Faces Down začal Apostate vyvolávat, proměnil v jeden mosh pit a nechal se unášet neuvěřitelně technicky vyspělým metalcorem ve stylu August Burns Red, který sympaťáci z Apostate hrají. Během krátké půl hodinky předvedli několik kousků ze zbrusu nového a také vůbec prvního EP kapely, Seaborne, zahráli i starší songy, byla to prostě paráda. Jediné co mi tam trošku chybělo, byl ten křest, který ač byl v názvu akce, během koncertu vůbec neproběhl.

Apostate v zaplněném Chapeau ukázali, že patří jednoznačně mezi to nejlepší, co může naše tvrdá scéna nabídnout. Jestli tihle kluci neprorazí za hranice, tak je něco špatně.  Ale ani support nezklamal, All Faces Down z Rakouska se mi hodně líbili a doufám, že to nebyla jejich poslední show u nás.