Positive Mind - Silence gives consent (CD+DVD)

|
Kategorie: 
Positive Mind - Silence gives consent (CD+DVD)

Když se mi do rukou dostalo CD/DVD Positive Mind - Silence Gives Consent, zprvu sem nevěřil že jde o českou kapelu, která si ještě cd vydala na svoje vlastní náklady. Dostalo se mi do rukou totiž opravdu luxusní CD/DVD se vším všudy. Papírový přebal, u každého disku přehledný booklet, ve kterém jsou všechny texty, to celé v pěkném designu (booklet zdobí velkoplošné malby malíře Václava Maliny, na boxu je zase dílko od mladého umělce Pavla Příkraského a fotografie kapely pocházejí od známého plzeňského tatéra a fotografa Radka Bártíka), no prostě tohle už sem u české kapely dlouho neviděl a obavám se, že také dlouho neuvidím. A to je určitě škoda, ostatní kapely by si z Positive Mind v tomhle ohledu měli vzít příklad, člověk má z výsledného dílka o to větší radost, když je v tak pěkném hábitu.

Samotná skupina vznikla v roce 1998, a založena byla muzikanty z Boru a Plzně. Před tímto albem vydala dvě EP a zahrála si po celé republice i v zahraničí. Stylem mi hodně připomíná zaoceánské HC kapely a to i zvukem který nezní vůbec "česky", za což určitě dávám palec nahoru. Další věc co mě na albu zaujala je emotivní zpěv (řev, chcete-li), místy doplněný mluveným slovem (například v songu Justical Interlude jsem ihned poznal dílo Vyšší princip od Jana Drdy), které ještě víc přidává albu na atmosféře. Ostatně celé album na mě působí jako dost emotivní záležitost, která se asi nebude líbit každému, ale spoustu lidí určitě potěší. Na albu také hostuje jedna z předních českých zpěvaček, Ema Brabcová a to v songu s názvem Truth Hunters' Engine, který je také jedním z mála "oddechovějších" kousků na desce.

Songy na albu rychle ubíhají a rozhodně vás nenechají v klidu :). Já si už při první písni začal podupávat nohou a házet hlavou, což je u mě známka toho, že se mi hudba opravdu líbí. Je znát, že kapela již nějaký ten rok funguje a že to nejsou žádní nováčci, ale zkušení HC harcovníci.

DVD část alba

Koncertní část DVD byla pořízena v plzeňském Buena Vista Clubu v září roku 2008. Na tracklistu najdeme jedenáct songů, z nichž většina pochází z novinkového alba, ale najdeme zde i starší kousky jako úvodní pecku The Stooge nebo Always Ready For Love. Zvuk i obraz jsou na velmi vysoké úrovni, to samé se dá říct i o kameře, která se vůbec netváří nějak staticky, ale svižně snímá celý koncert. Samotná kapela zní naživo velmi dobře, netrpí tedy syndromem kapel, které na koncertech znějí úplně jinak než na albu a to je určitě dobře. Na pódiu se kapela prezentuje hodně energickou show na kterou se dobře kouká a tak to má podle mě vypadat.

Kromě samotného koncertu se na disku nachází sedmiminutový dokument o kapele, ve kterém všichni členové vysvětlují kdy začli s Positive Mind a odpovídají na další otázky. Kapela na mě v dokumentu působí hodně upřímně a sympaticky, jsou to skromní kluci kteří milují svoji kapelu a nemají žádné přehnané cíle.

Kapela Positive Mind mě hodně mile překvapila a to jak provedením CD/DVD, tak samotným obsahem alba nebo velmi energickým koncertem na DVD části a hned si je zařadím mezi mé top české HC kapely. Kéž by takhle vypadala každá novinka na naší scéně!!

Hodnocení: 
90%
Žánr: 
Hardcore
Rok vydání: 
2010
Length: 
43:38
Hudebníci: 

Lukáš "Henry" Packan - zpěv
Petr "Bárt" Bártík - kytara
Jan J. Šimon - kytara, zpěv
David "Kopee-T" Ondřich - baskytara
Patrick "Bus" Raab - bicí

Tracklist: 

Runing From Holocaust
Lack Of Vigilance
Justice Core Inside
Justical Interlude
Cry For One
Coming-out Of The Truth
Live For Today
Holocaust Interlude
Truth Hunter´s Engine
Lost Kids
Lucidity Lesson
Earnest Uplift

Vydavatel: 
DIY