Attack Attack!

|
Attack Attack!

Attack Attack! (pozor na záměnu s britskou rockovou skupinou Attack! Attack!) je americká metalcorová skupina, která funguje od roku 2005, kdy kapelu založili Austin Carlile , Ricky Lortz, Andrew Whiting, Nick White,a Andrew Wetzel. Kapela však nehraje pouze "core", ale je známá také díky kombinaci již zmíněných žánrů s elektronickou hudbou (auto tune zpěv, klávesová sóla..). Po pár měsících se ke kapele ještě přidal Caleb Shomo, na začátku roku 2008 kapela vydala své první EP If Guns Are Outlawed, Can We Use Swords? a později se jich ujmul známý americký label Rise Records, u kterého v červnu 2008 vydávají své debutové album nazvané Someday Came Suddenly.

Ke konci roku kapela vyhodila svého zpěváka Austin Carlile kvůli osobním neshodám. Carlile byl nahrazen Nickem Barhamem, který dříve působil v kapele For All We Know. Ještě před tím, než Austin odešel z kapely, stihl nahrát vokály pro cover písně I Kissed The Girl (původně od Katy Perry), která se objevila na albu Punk Goes Pop 2. Poté kapela natočila svůj první videoklip a to k songu Stick Stickly, který se okamžitě stal terčem mnohé kritiky (http://www.guardian.co.uk/music/2009/jun/24/attack-attack-stick-stickly-...). Ovšem ani Nick Barham u kapely nevydržel příliš dlouho a v říjnu 2009 oznámil na svém myspace profilu, že prostě přišel čas na změnu a že kapelu opouští. Místo něj se na jeho místo přesunul Caleb Shomo, který do té doby obstarával jen klávesy.

8. června 2010 kapela vydala své druhé, eponymní album, které poté představila na slavném Warped Tour a na podzim během své headline tour This Is a Family Tour. 10. listopadu nastává v kapele další změna a to když kytarista a zpěvák Johny Franck oznámil, že opouští kapelu aby se mohl více soustředit na jeho "vztah k Bohu". Čistých vokálů se tak ujal Caleb Shomo a žádnou náhradu za Johnyho prý kapela nehledá. Na začátku roku 2011 kapela vydává svůj druhá videoklip a to k songu Smokahontas, ve videoklipu se ještě objevuje právě Johny Franck. Krátce po odchodu Francka se na internetu objevil teaser ke zbrusu nové písni, ve které již je slyšet čistý vokál Caleba. Kapela je v současné době na turné po Evropě, v jehož rámci také zavítá k nám. Stane se tak ve čtvrtek 10. února 2011, kdy Attack Attack! vystoupí v pražském klubu Rock Café. Z akce čekejte report.

 

Žánr: 
Post - hardcore, metalcore
Aktivní roky: 
2005- současnost
Země původu: 
USA
Město: 
Westerville, Ohio
Současní členové: 

John Holgado - basa
Caleb Shomo - zpěv, programing, klávesy
Andrew Wetzel -bicí
Andrew Whiting - kytara

Bývalí členové: 

Nick Barham - zpěv (2008–2009)
Austin Carlile - zpěv(2005–2008)
Johnny Franck - čistý zpěv, kytara(2007–2010)
Ricky Lortz - čistý zpěv, kytara (2005–2007)
Nick White - basa (2005–2007)

Labely: 

Rise Records

Alba: 

Someday Came Suddenly (2008)
Attack Attack! (2010)

Výběry: 

Punk Goes Pop 2 (2009)

EPčka: 

If Guns Are Outlawed, Can We Use Swords?