Momma Knows Best

|
Momma Knows Best

Zdroj: Momma Knows Best (bandzone)

Úplný začátek Momma Knows Best se datuje cca k 02/2008, kdy spolu začali hrát a zkoušet Jakub Hríbik (kytara) a Pavel Němec (bicí). 

Jelikož bylo téměř nemožné sehnat zbytek lidí naladěných na stejnou vlnu, šlo spíše o "jamováni" a cvičení, už v téhle době však vznikají první regulérní songy - některé z nich s kapelou hrají dodnes (7-0-2, Drawning the line, JellyFish).

Začátkem léta 2008 přibírájí basáka Michala Jahodu, se kterým si okamžite sedli jak lidsky, tak tvůrčně a začala fáze dalšího jamování a skládání. Protože Michal studoval v Brně, dojíždění na “zkoušky” bylo dost problematické, ale téměř každý víkend zkouší ve třech a vznikají další a další nápady, songy, do kterých se Michal již plně zapojuje. 

Mezitím se stále neúspěšně snaží najít dalšího kytaristu a zpěv. V prosinci 2008 májí už hodně materiálu a rozhodují se, že i v případě nesehnání zbytku lidí, začnou hrát naživo instrumentálně. Složené zpěvy není nikdo schopen zazpívat přesvědčivě a druhou kytaru není nikdo zatím schopen zahrát. Krátce na to však přibírájí zpěváka Jakuba "Bekenda" Vaniše a začínají intenzivně makat na zpěvech. Velká práce byla především s našimi texty a zpěvem jako takovým (význam, frázování, timing, výraz apod.)

01/2009 přichází stěhování do nové zkušebny ve které kapela tráví několik hodin denně zkoušením, jamováním a skladáním. Vznikají první demáče, které nám mají ulehčit cestu ve hledání nových členů. Z nového materiálu jsou všichni nadšeni, ale o to víc se stupňuje problém se sháněním druhého kytaristy. Úleva přichází až koncem listopadu 2009, kdy už vyzkoušeli snad na 30 kytaristů... a byl nám doporučen kytarista Honza Oravec, se kterým si okamžitě plácli.

Rok 2010, songy dokončeny, kapela kompletní a sehrána a konečně se rozhodujeme natočit první EP na nějž vybíráme 5 songů. Chtěli na místní poměry hodně nadstandartní nahrávku, která se vymaní z českého stereotypu metalových kapel a bude alespoň srovnatelná se zahraniční scénou. Kvůli nahrávání odjíždí na Slovensko do Morpheus Multimedia, kde vznikly v průběhu necelého týdne náběry nástrojů. Zpěvy nahrávají v BIOTECH Studiu v Praze a stále v domění, že EP dokončí mixem a masterem opět na Slovensku, začínáme řešit Artwork.

Spolupráce s Ecsonem Waldesem jim ale natolik vyhovuje, že nasledný MIX a Master skladeb nechávájí dokončit kompletně v jeho režii, protože jeho představa o zvuku jim byla bližší a dostala je svou čitelností a dravostí.

EP Aint No Weight Young Lad Can´t Take vypouští 23.9.2010 a v současné době neřeší nic jiného, než jak mít co největší množství koncertů.

Žánr: 
alternative-hardcore
Aktivní roky: 
2008 - současnost
Země původu: 
ČR
Město: 
Praha
Současní členové: 

Jakub "Bekend" Vaniš - vocals
Jakub Hríbik - guitar
Honza "Gonzo" Oravec - guitar
Michal Jahoda - bass
Pavel Němec - drums

Labely: 

BIOTECH studio

EPčka: 

Ain't No Weight Young Lad Can't Take (2010)