Chaos In Head

|
Chaos In Head

Skupina CHAOS IN HEAD byla založena na přelomu let 1993/94, kdy bubeník Kopec opustil dnes již legendární Krabathor.

Po bezejmenném studiovém záznamu obsahujícím písně „Chaos in my head“ a„Selfcontrol“ v roce 1994 nahrála první demo „Flower Of A Blind Man“ v sestavě: Chorche – kytara, Tom -zpěv (dnes Flood), Jojo – kytara,Medvěd – basa,Kopec – bicí.Pod dojmem této nahrávky byla kapela označena za jednoho z průkopníků crossoveru u nás.

Rok 1995. K mikrofonu nastoupil kytarista Jojo.> Čtyřčlenná sestava natočila druhé demo „Promo 95″.

Na jaře příštího roku – po neshodách uvnitř kapely – byla přerušena činnost.

V letech 1996 až 2000 CHAOS IN HEAD v podstatě nefunguje.

V roce 2001 nahráno demo CD „Negativy“ v sestavě: Chorche – kytara, Mrak – zpěv, Medvěd – basa, Kopec – bicí. Účast v soutěži Rock Made in Gambrinus.

2002 – demo CD “ In 2002″. Opět účast v RMiG.

V roce 2003 na post zpěváka nastoupil Zdeanál. Na podzim 2003 je skupina finálovým účastníkem soutěže Plzeňská bítová liga. V prosinci 03 byla kapela vybrána do finále slovenské soutěže Runway 2003.

V dubnu 2004 skupina dokončila práce na svém prvním oficiálním CD „Opium“ (vydáno vlastním nákladem). Květen 2004 – kapela vybrána do soutěže Česká rocková liga. Na podzim téhož roku CHAOS IN HEAD absolvovali spolu s kapelami Pungent Stench, Behemoth, Hypnos a Disfigured Corpse 9-denní turné po Čechách,Moravě a Slovensku,na kterém ale bohužel bubeník Kopec obdržel komplikovaný zánět šlach a kapela byla nucena se téměř na půl roku odmlčet.

V polovině roku 2005, už s uzdraveným bicmenem, tak bylo možné natočit první videoklip k písni „Klesám“ z alba “ Opium“. Klip byl v premiéře vysílán 16.12.2005 v pořadu Madhouse na Tv ‘Očko. Na sklonku roku kapelu opustil dlouholetý basista a zakládající člen Medvěd, aby se novým drtičem na tlustých strunách stal S.V.A.T.

V nové sestavě kapela v únoru 2006 nahrála ve studiu Shaark 2-skladbový promosingl – na rozdíl od „Opia“ v angličtině. Práce ve studiu byly vizuálně zdokumentovány a tento materiál byl použit k výrobě druhého videoklipu s názvem „Feel“. Premiéra 2.6.2006 opět v Madhouse na ‘Očku. Téměř současně ale kvůli naprostému nedostatku volného času ze skupiny odešel zpěvák Zdeanál. Po náročném hledání a zkoušení tak uprostřed prázdnin 2006 kapela do svých řad přivítala teprve 18-tiletou zpěvačku Petru. S touto mladou krví byl během tří měsíců vytvořen materiál pro druhé CD.

Realizace nahrávky proběhla v bzeneckém studiu Shaark a po časově náročných finálních úpravách a hledání vydavatele, vychází v listopadu 2007 další řadové CD snázvem „Rezzonation“ a zároveň je odvysílán klip k titulní skladbě „In My Head“ na Tv Očko. Na konci roku se kapela umisťuje v soutěži Rockmaxova 12 zlínského rádia Rockmax za rok 2007 na celkově 2.místě.

Na jaře 2008 se CHAOS IN HEAD účastní mezinárodní soutěže International Live Awards ve Vídni. Na sklonku srpna, v soutěži Česká Rocková Liga 2008 se kapela na poslední chvíli nominuje do finále, kde obsadí celkově 4.místo. Ihned poté – kvůli vleklým potížím s (kurevskými) zády – na téměř 3měsíce za Kopce nezištně zaskakuje bubeník Bethrayer Jiří Ševa Sádlo Ševčík. V září 2008 jsou CHAOS IN HEAD hostem pořadu Madhouse na Tv Očko a při té příležitosti je premiérově odvysílán animovaný klip ke skladbě „Lost Time“ z desky Rezzonation. Na podzim téhož roku se skupina probojovala mezi posledních deset uchazečů o post „předskokana“ brněnského koncertu Alice Coopera.

Koncem listopadu kapela vystoupila – jako jediný český zástupce – na festivalu Winter Masters of Rock 2008 ve Zlíně , spolu s Destruction, Gamma Ray, Lordi, aj.

V roce 2009 skupina pilně koncertuje – za zmínku stojí vystoupení na festivalu vpolských Katowicích – a hlavně pracuje na přípravě dalšího CD.

Začátkem jara 2010 ,s nacvičeným materiálem, zamířili CHAOS IN HEAD do studia SHAARK a natočili 10 nových věcí. Mix a masteringové práce proběhli – na rozdíl od Rezzonation – ve Studiu Šopa v Lipově , pod vedením Stanislava Valáška. Nahrávka byla pojmenována „INFRA“ ( z latinského „dole , níž , pod“ ) a byla pokřtěna na letním MoR ve Vizovicích , za účasti kmotrů Magdy Malaníkové (rádio Rockmax) a Zdenka Zeleného ( magazín Spark). Na podzim kapela natočila na titulní věc „Bring You Down“ klip, ve kterém účinkoval i mistr a vicemistr ČR v kickboxu a bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2008 Jakub Dvořák. Klip měl premiéru začátkem roku 2011.

Ve druhé polovině roku 2011 po vzájemné dohodě odešla z kapely Petra a místo ní se do čela postavila Lena, opět s vysokými hlasovými kvalitami.

S novou frontmenkou Lenou kapela na jaře 2012 nahrála ve studiu Šopa song „On Me“ a v květnu téhož roku k této skladbě uvěřejnila i klip. Song „On Me“ úspěšně rotuje v „české sekci“ na rádiu Rockmax. Z koncertní činnosti stojí v tomto roce za zmínku předskakovaní dánské legendy D.A.D. a opětovná účast na jubilejním 10.ročníku festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.

Žánr: 
Hardcore,Crossover
Aktivní roky: 
20 let
Země původu: 
Česká republika
Město: 
Uherský Brod
Současní členové: 

LENA - zpěv
KOPEC - bicí
CHORCHE - kytara
S.V.A.T - baskytara

Alba: 

2004 Opium
2007 Rezzonation
2010 Infra

Dema: 

1994 Flower Of A Blind Man
1995 Promo 95
2001 Negativy
2002 In