TATA / BOJS jedou od A do B Vrcholem turné bude křest 12. 11. ve Foru Karlín

TATA / BOJS jedou od A do B Vrcholem turné bude křest 12. 11. ve Foru Karlín

S novinkou A/B se v prvním týdnu po vydání hned vyšvihli na první místo prodejní hitparády Bontonland IFPI a stejně skvěle si album vedlo i v digitálních obchodech Supraphonline.cz a iTunes. Připočtěte k tomu pozitivní až nadšené recenze i vřelé reakce fanoušků a musí vám být jasné, s jak velkou vervou Tata Bojs vyrazili na Od A do B tour. To čítá celkem třináct zastávek a odstartovalo zaplněnými koncerty v pátek 30. 10. v Jablonci nad Nisou a den na to v Ústí nad Labem. "Vizuálně a scénicky nejplnější" koncert nás však čeká už příští čtvrtek 12. 11. v již téměř vyprodaném pražském Foru Karlín. Podívejte se na trailer: 

 

"Familiárně a přitom nově zní deváté řadové album pražských Tata Bojs. Po čtyřech letech přichází se třinácti novým písničkami, v nichž tentokrát uslyšíme více popu a méně experimentu než dříve. Retro zvuky, hlasové samply, netradiční hosté a vůbec prvky známé z předchozích období jejich tvorby ovšem naštěstí nezmizely," glosuje A/B Jan Mazura z Aktuálně.cz a dává 90%. 

Ostatně skloňování slova pop je v případě novinky poměrně časté i v dalších recenzích. Jak ale píše například Milan Šefl: "Pop je vážně jen velmi přibližné pojmenování plnokrevné a osobité hudby, jíž Tata Bojs oslovují posluchačskou většinu – a přitom zůstávají přijatelní až příjemní pro ctitele alternativních žánrů a směrů." 

"Na podzim roku 2015 vyšlo mnoho skvělé hudby a v téhle radostné galerii parádní muziky se kapela z Hanspaulky rozhodně neztratí. Řečeno s písničkou 'Moderní lidi': Tata Bojs 'jdou s dobou a jsou ozdobou.' A není v tom žádný sarkasmus," dodává Pavel Parikrupa z Musicserver.cz, kde se A/B stalo albem týdne a odneslo si hodnocení 8 z 10.

Z veřejné generálky pro zhruba stovku fanoušků (foto zde, video trailer zde) i z prvních dvou koncertů turné, je nadmíru jasné, že ozdobou letošního podzimu bude i živá show Tatáčů. Jak je u kapely zvykem (a jak dokazují první koncerty turné), návštěvníky koncertů, jejichž kompletní výpis najdete níže nebo zde, čeká barevná, do detailů propracovaná podívaná, slibující výjimečný zážitek, k tomu navíc dvoje bicí a hostující Yellow Sisters

A ještě o fous výjimečnější bude největší koncert turné, který proběhne ve čtvrtek 12. 11. v pražském Foru Karlín. Díky dispozicím haly zde totiž kapela a především autor scény Milan Cais budou moci dát naplno průchod svým audiovizuálním plánům a libůstkám, na nichž - jak Cais podotýká - pracuje už zhruba rok. Dle aktuálních čísel z předprodeje to navíc vypadá, že to bude pro plný dům. Ti, kdo zatím s koupí vstupenky váhali, by si proto měli rozhodně pospíšit. Předprodej probíhá v síti Ticketstream. 

Partnerem Tata Bojs je Philco.

Pražský koncert pojistila Generali. 

 

Kontakt pro media:

Lukáš Kadeřábek, SUPRAPHON a.s.

Tel: +420 776 317 179  

 

Zbývající koncerty Od A do B Tour

 

4. 11., BRNO, SONO Centrum

6. 11., PARDUBICE, Žlutý pes

7. 11., OSTRAVA,Alfa

12. 11., PRAHA, Forum Karlín

14. 11., PLZEŇ, Buena Vista Club

20. 11., VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, KZ města Valašské Meziříčí

21. 11., BRATISLAVA, Babylon (SK)

22. 11., ZVOLEN, Dom kultúry ŽSR (SK)

27. 11., LITOMYŠL, Kotelna Music Club

28. 11., OLOMOUC, S-club

4. 12., ČESKÉ BUDĚJOVICE, POP-UP Sfinx

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek