Skupina Duomy se představuje písní Internetová superstar, na studio si vydělali buskingem

|
Skupina Duomy se představuje písní Internetová superstar, na studio si vydělali buskingem

Mladá hudební dvojice Duomy představuje veřejnosti svou osobitou autorskou tvorbu prostřednictvím nového singlu a videoklipu „Internetová superstar“. Na nahrávku z profesionálního studia si vydělali hraním na ulici.

Navzdory velmi mladému věku si Jirka (17) a Daniel (18), vystupující pod názvem Duomy, veškerou hudbu i texty píší sami. Spolužáci z pražského gymnázia společně hrají a tvoří od roku 2012. V počátcích je ovlivnili písničkáři Jaromír Nohavica a Tomáš Klus, postupně si však dokázali vytvořit osobitý styl, čerpající zejména z folku a popu. Za svou autorskou tvorbu s texty výhradně v českém jazyce si vysloužili několik ocenění na soutěžích Dětská porta a Folkový kvítek.

Jak usilovně si jdou za svým snem dokazují novým singlem „Internetová superstar“, na který si korunu po koruně našetřili z pravidelného hraní v pražských ulicích. „Tématem písničky je kritika současného ‚internetového života‘ našich vrstevníků,“ říká o písni její autor Jirka. Stejně jako samotnou nahrávku, tak i videoklip natočili na vlastní náklady a jsou zároveň jeho scénáristy i režiséry.

„Internetová superstar“ však není prvním hudebním počinem skupiny. V září letošního roku Duomy zveřejnili prostřednictvím youtube.com svůj první oficiální singl a videoklip „Ostří ze soli“ a v minulém roce podomácku vytvořili demo album „Atomy lásky“ s třinácti vlastními písněmi, které za symbolickou cenu prodávali na koncertech.

Více informací o skupině naleznete na oficiálních webových stránkách duomy.cz.

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek