První hoře a Pod Černý vrch 7. října společně v Rock Café

První hoře a Pod Černý vrch 7. října společně v Rock Café

Ve středu 7. října se uskuteční v pražském Rock Café večírek dvou hvězd tuzemské alternativní scény, kapel První hoře a Pod Černý vrch. Zazní průřez jejich tvorbou, První hoře zde navíc představí premiérově další novinku z chystaného alba. Hosté večera budou psychedeličtí Exit Orchestra

První hoře vyrostli z podhoubí české alternativy a po přelomovém albu "Lamento" v roce 2008, které získalo uznání fanoušků i kritiky (např. žánrová Cena Anděl za Album roku nebo Album desetiletí v anketě Břitva), se stali jednou z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Charakterizují ji mimo jiné energická a spontánní vystoupení, nezaměnitelné texty Milana Urzy oplývající silnou výpovědní hodnotou a výrazná je rovněž i postava pana Klauna – akordeonisty. Ten koncerty obohacuje o divadelní prvek. V současnosti První hoře pracují na novém materiálu, následujících několik plánovaných podzimních hraní si tedy kapela užije s puncem mimořádné události. „Rock Café je klub, kde hrajeme asi vůbec nejradši, naše koncerty tu bývají největší jízda - a taky s nejlepším zvukem,“ řekl lídr Prvního hoře Milan Urza. „Zahrajeme v dlouhém setu nejen naše osvědčené flákoty, ale taky několik novinek, z toho jednu úplně premiérově. Když k tomu připočteme opravdovou legendu alternativy Pod Černý vrch, je tady večer, na který se výjimečně těšíme a doporučujeme neváhat ani chvíli a přijít!“ dodal.

Pod Černý vrch zažívají třetí inkarnaci ve své dvacetileté historii. Skupina, která v devadesátých letech na svém prvním albu vyslala fiktivní postavu Měchožila Zhoubného do Barmy za hledáním duchovního poznání, předvede své pásmo eschatologických punkových balad o člověku, který se ocitl na kopci a dívá se dolů na místo, kde ještě před chvílí stál.

Úvodem večera vystoupí těžko zařaditelná psychedelická houslová postkytarovka Exit Orchestra, jejíž vznik se datuje k roku 2002 a je spojen s legendárním žižkovským klubem Exit. Kapela vystupuje instrumentálně nebo s hostujícími zpěváky a je pro ni příznačné vrstvení majestátních houslových a kytarových ploch nad neúnavně groovující rytmikou. 

Začátek akce je v 19:00, vstupné činí 150 Kč. 

Související odkazy: http://prvnihore.cz

http://bandzone.cz/prvnihore

www.facebook.com/podcernyvrch

http://bandzone.cz/pcv

www.facebook.com/exitorchestra

http://bandzone.cz/exitorchestra

http://www.rockcafe.cz/

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1013765372014798/

 

Klip „Absurdistán“ (První hoře / Imaginarum): 

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek