Pražský Výběr eR - Last or Forever?

Pražský Výběr eR - Last or Forever?

Ke skupině Pražský Výběr nikdy nepatřil ve spojitosti s hudební scénou ani nijak jinak přívlastek NORMÁLNÍ. Nejen touto výraznou odlišností se určitě bude vyznačovat i skutečně ABNORMÁLNÍ mimořádný koncert eR – Last or Forever, který kapela připravuje ve spolupráci s Bestsport, a.s., majitelem a provozovatelem O2 areny.

O tom, že se bude jednat o vskutku “Jiný” koncert, zásadně čeřící jinak klidné vody zaběhlých koncertních pořádků, svědčí nejen účast skvělých, a v mnoha případech i světově proslulých hostů, ale i začlenění Českého národního symfonického orchestru preludujícího mj. symfonické aranže výběrovského materialu, a dá-li Bůh i světoznámého zpěváka - provokatéra, který svého času fascinoval doslova celou planetu. Repertoár je tvořen výběrem z nejslavnějších písní kapely i  z několika skladeb ze zbrusu nového CD Pražského Výběru s názvem eR.

Abnormalitu projektu podtrhne šokantnost scény s použitím nevšedních efektů i vlastní dramaturgické zpracování. Projekt je i pro svou technickou a organizační náročnost unikátní a nebude se již nikdy opakovat.

Proč eLast or Forever?
Zarytí příznivci Pražského Výběru si jistě vzpomenou na  Kocábova slova reagující na 5-ti letý zákaz činnosti kapely v období normalizace: „kapela natočila desku Pražský Výběr, nyní už jen Výběr, pak logicky Běr, pak ea pakšmytec“. CD Běr vyšlo v roce 1996 a nyní po dlouhých 20ti letech se konečně můžeme těšit, dá-li Bůh, na eR. To také souvisí s druhou částí názvu projektu.

Potíže s časovou synchronizací všech mimořádně úspěšných členů kapely jsou příznivcům Pražského Výběru obecně známy. I Kocáb, Pavlíček, Čok a Kryšpín si to uvědomují, a proto se přes všechny úskalí čas od času tzv. useberou  nebo nakopnou, chcete-li a vyprodukují „kultovní“ projekt. S těch nejznámějších můžeme připomenout např. Adieu SAnebo poslední, doslova triumfální Comeback z roku 2012. Ale bylo jich více. Nejen přibývající léta, ale hlavně zvyšující se nároky samotných hudebníků a snaha o ještě větší nápaditost, tatrmanství a extravaganci činí každý další takový Comeback složitějším. I tentokrát chce Pražský Výběr překonat poslední veleúspěšnou show. Ale kolikrát mohou ještě takové dobrodružství podniknout? Last or Forever?

Proč symfonický orchestr (šmytec)?
Protože si kapela není jistá, že nebude šmytec dříve, než na „šmytec“ dojde, zapojuje šmytec pro jistotu už teď. Kdo by si ale dokázal představit výběrovské poskákané tatrmanství převedené do symfonické hudbyA nota bene nepodle již vyšlapaného modelu – rockový základ plus dlouhá kila ve smyčcích? Symfonický orchestr nebudedoprovázet rockovou kapelu a např. kontrabasy nebudou podbarvovat Čokovu baskytaru. Hudebníci Výběru „slítnou do orchestřiště á la létající kedluben“ a zapojí se jako normální orchestrální hráči či zpěváci. Orchestr zahraje„samonosné“ symfonické aranže výběrovského materiálu, které, opět dá-li Bůh, zinstrumentuje jeden z nejslavnějších světových orchestrátorůI dirigent by měl být „lahůdkový“. Rockový fanoušek však strádat nebude, protože kapela zahraje spoustu hudby i „jen“ ve svém typickém rockovém obsazení. Na závěr se to všechno propojí v rock-symfonickém rachotu: „kdo z koho?“

Proč „dá-li Bůh“?
Koncert by měl být monstrózní sám o sobě. Dá-li Bůh. Kocáb, Pavlíček, Čok, Kryšpín a jejich skvělí hosté Hrubeš, Tomek, Ropotámo, Iva Pazderková, Ondřej Soukup a další tatrmani již ke kapele neodmyslitelně patří. Ukrutná scéna, pyrotechnika, divoké tance stoletého dědka Novotného a velký symfonický orchestr – to vše vás zvedne ze židle v každém případě. Pavlíček se prý dokonce hodlá vznášet s kytarou jako „Lucy in the sky with diamond“, Čok prý chce publiku poprvé předvést svoji zbrusu novou zubní protézu a Kryšpín si prý zapálí vlasy – „hm.... bláznivá a halucinogenní fikce, taková Zappovina“, podotýká Hrubeš. Dá-li Bůh, „všichni myši přitancují“ i se super hvězdou z Anglie za ruku se světoznámým aranžérem a dirigentem.

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek