Disease Illusion

Disease Illusion

Disease Illusion pocházejí ze slunné Itálie. Jejich styl hudby byste ale hledali spíše v chladnějších destinacích. Pro fanoušky Dark Tranquillity nebo třeba Soilwork jsou DI povinnost. Zkrátka si nepřijdou ani ostatní příznivci, nejen metalu. V jejich hudbě se snoubí silná melodika s burácející tvrdostí. Na sklonku léta si budeme moci tuhle sympatickou pětici vychutnat živě i u nás. O přípravách na turné, o tom, jak vypadá scéna v Itálii a o spoustě dalších věcí jsme si povídali se zpěvákem Fabiem Ferrarim...

 

Letos v létě se poprvé podíváte do České republiky, co od těchto koncertů očekáváte? Ozvali se vám nějací lidé z Čech, kteří by vás rádi viděli na koncertě?

Očekáváme, že budeme mít spoustu zážitků! Těšíme se, že poznáme nové lidi a kapely. Hlavně se budeme snažit šířit naší hudbu mezi lidi, jak jen to bude možné. Někteří lidé nás kontaktovali přes Facebook poté, co viděli naše video ke skladbě One Last Breath na Youtube, doufáme, že se s nimi uvidíme na koncertě!

 

 

Jak probíhají přípravy na toto turné? Na co se můžeme těšit, chystáte něco speciálního?

Tvrdě makáme, abychom vám mohli předvést skvělou show, ale zatím neprozradíme nic konkrétního. Nechte se překvapit, vše uvidíte na koncertě!

 

 

Nedávno jste obměnili sestavu, odešel bubeník a baskytarista. Můžeš nám k tomu říct více? Jak těžké pro vás bylo sehnat náhradu?

Během života kapely se může stát, že zájmy jednotlivých členů se mění, z tohoto důvodu jsme změnili sestavu kapely. Noví členové velmi dobře zapadli vzhledem k tomu, že to jsou výborní hudebníci a skvělí lidé. Vycházíme spolu opravdu dobře!

 

 

FABIOVaše debutové album si vede poměrně dobře, soudě dle recenzí z různých koutů Evropy. Co mě překvapilo, je zvuk vaší nahrávky, který je na vysoké profesionální úrovni. Album vyšlo na labelu UltimHate records. Měli jste velkou podporu u vašeho labelu? Jak těžké je v Itálii vydat desku.

Ano, naše album bylo v Evropě docela dobře přijato, hlavně mimo Itálii. Itálie není právě země, kde by letěl náš styl hudby,  V UltimHate records nám pomáhají, aby se naše hudba mimo Itálii lépe dostala k lidem, kteří ji mají rádi.

 

 

Řekni nám něco o labelu UltimHate records, jak funguje a  co konkrétně dělá pro vás?

Díky UltimHate máme po celém světě fyzické a digitální distribuční smlouvy pro album Backworld. UltimHate Records nás také dostane do nejrůznějších časopisů a webzinů po celé Evropě a pomáhá nám se zařizováním evropských turné.

 

 

V poslední době hodně prolíná do metalu hardcore. Vím, že v Itálii byla v minulosti HC scéna poměrně silná, jak jste na tom vy, držíte se striktně metalových mantinelů nebo hrajete i s HC kapelami a spolupracujete obecně s HC scénou.

Ano, v minulosti byla v Itálii relativně silná HC scéna, ale v současné době nemůžeme reálně o nějaké scéně hovořit. Koncerty se pořádají smíšené, aby tak zasáhly co možná nejširší publikum.

 

 

Řekni nám něco o italské metalové scéně. Jak funguje (labely, kapely, lidi atd.) Můžeš doporučit nějaké italské kapely, které stojí za poslech?

V Itálii opravdu neexistuje žádná metalové scéna. Underground moc lidí nezajímá. Většina lidí, co poslouchají metal, navštěvuje hlavně velké festivaly, kde hrají staré známé kapely, jako jsou například Iron Maiden a podobně a nezajímá se o mladé kapely. A to je dost smutné. Je několik kapel, které jsou velmi úspěšné mimo Itálii, například Fleshgod Apocalypse, se kterými jsme jednou hráli. Jsou opravdu v pohodě, určitě je checkněte!

 

 

Natočili jste video ke skladbě "One Last Breath". Co vyjadřují ty řetězy na tvých rukou a klip vůbec? V popisku jsem se dočetl, že ses režie chopil ty, také jsem koukal, že fotíš proma kapel atd. Čím se vlastně živíš ty a kapela vůbec? Předpokládám, že Disease Illusion nebudou hlavním zdrojem vašich příjmů.

To video je grafické znázornění textu.
Dělám fotografii a video na amatérské úrovni, nejsem profesionál.
Ano, je to jak píšeš, všichni pracujeme nebo studujeme, hudba je jen naše velká vášeň.

 

 

Evidentně jste ovlivněni tvorbou skandinávských kapel, už se vám podařilo zahrát si někde na severu a pokud ano, jak vaši hudbu tamní metalisté přijali? Jak často vlastně DI vystupují?

Zatím nebyla možnost zahrát si v severní Evropě, ale doufáme, že se tam brzy podíváme!
Před několika lety jsme hráli ještě 3-4 krát za měsíc, ale v poslední době je méně možností k uspořádání koncertů v Itálii, takže hrajeme méně často, většinou hrajeme v zahraničí, kde je o naší hudbu větší zájem.

 

 

Co je vaším snem, čeho všeho byste chtěli s kapelou dosáhnout? Jste spíše kapela s ambicemi, která se dere dopředu za každou cenu, nebo spíš berete věci, jak jsou a necháváte si prostor pro soukromý život?

Hrajeme hlavně pro zábavu a z vášně. Vždycky se snažíme dostat naší hudbu jak nejdále to jde, ale také jsme lidé, co stojí nohama na zemi. S naším žánrem, a to zejména v této době, je velmi obtížné, abychom se uživili jako hudebníci.

 

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Album Backworld vyšlo v roce 2010. Nenastal čas vydat už novou nahrávku?

Deska Backworld vyšla na konci roku 2011... (upsSmile pozn. Redakce)
Nyní skládáme nové songy Brzy chceme natočit nové video na další píseň – také z alba Backworld, pak se budeme soustředit na nahrávání nového alba.

 

 

Léto je ve znamení velkých festivalů, kde všude vás budeme moci vidět? Co bys vzkázal  českým fanouškům? Já děkuji za rozhovor.

V roce 2009 jsme hráli na festivalu Metalcamp, v roce 2010 na Thrash & Burn a letos na Idemo otok v Chorvatsku.
Příští rok nás pravděpodobně uvidíte na některých velkých festivalech, ale nyní je ještě příliš brzy o tom mluvit.
Děkujeme českým fanouškům, že nás podporují. Šiřte naši hudbu dál mezi co největší počet lidí. Také si nenechte ujít naše turné v České republice!
Chcete-li být vždy informováni o tom, co se u nás děje, přidejte si nás na facebooku mezi oblíbené.
Děkuji za rozhovor.

 

Data koncertů v České republice:

30. 8. 2012 Mariánské Lázně / klub Morrison

31. 8. 2012 Kamenice nad Lipou / klub Čečkárna

1. 9. 2012 Litoměřice / LT Fest

2. 9. 2012 Praha / klub Kain