United Federation tour 2013, Plzeň

United Federation tour 2013, Plzeň
Datum: 
Pátek 1. Listopad 2013 - Pátek 29. Září 2023
Město: 
Pzeň
Místo: 
Divadlo Pod Lampou
Návštěvnost: 
300
Účinkující: 

Zoči Voči, Zakázaný ovoce, Prague Conspiraci, The Exots

Již z názvu "United Federation tour" je zřejmé, že se jedná o společné tourné českých a slovenských kapel. Hlavními hvězdami tour jsou slovenští Zoči Voči a česká kapela Zakázaný Ovoce.

První jmenovaní hrajou zajímavou směsici punku, rocku, popu s lehkým závanem HC, druhá jmenovaná kapela je mnohem více orientovaná na neo-punk. Dvojici na koncertech doplňuje mladá jablonecká naděje The Exots a pražští Prague Conspiracy.

Celé tour je pojato ve velkém stylu a to nejen do počtu zastávek (13 v ČR a 6 v SR), ale celkovým pojetím a produkcí.

Hned druhou zastávkou tour bylo plzeňské Divadlo Pod Lampou, 1.11.2013.

Koncert zahájili mladáci The Exots, jejichž energická pop-punková smršť rozhoupala nejednoho posluchače v rychle se naplňujícím sále. Jako předkapela zafungovali na výbornou a na konci jejich vystoupení už se nedalo v celém Divadla pod Lampou, hýbat ani dýchat.

Jako druzí nastoupili slovenští Zoči Voči, kteří momentálně propagují novou desku MILOVANÍ – NENÁVIDENÍ, která vznikla pod vedením známého producenta Jimmyho Cimbaly. Přeplněná lampa (což je poslední dobou vzácný jev) si koncert užívala plnými doušky. Kapela odehrála asi hodinový set, přičemž se ke konci na pódiu objevil i speicální host, a sice zpěvačka z Prague Conspiraci.

Za zmínku stojí následná přestavba pódia, kdy jsem měl trochu pocit, jak kdyby se na pódiu právě střídala Metallica a Megadeath, vzhledem k tomu, kolik bedňáků, zvukařů a pódiových techniků se zde najednou vyrojilo.

Po krátké přestávce na přestavbu a zvučení nestoupili Zakázaný Ovoce, kteří byli dle chování návštěvníků jasnou hvězdou večera. Jejich řízná směsice neo-punku a popu rozpohybovala celý sál, dokonce se pod pódie rozjel pořádný kotel a došlo i k několika potyčkám mezi fanoušky.

Jakmile Zakázaný Ovoce dohráli, sál se začal vylidňovat, takže když nastoupila poslední kapela večera, pražští Prague Conspiracy, bylo už pod pódiem mnohem volněji. Nicméně kapelu to neodradilo a předvedla velmi příjmený crossoverový set, přičemž pódiu zcela ovládla charismatická zpěvačka.

Myslím, že se koncert povedl k všeobecné spokojenosti jak na straně kapel, účinkujících a především návštěvníků, což je v době, kdy plzeňská hudební scéna zcela upadá velmi příjemný a osvěžující zážitek.