V dobrej viere tour

|
V dobrej viere tour
Datum: 
Čtvrtek 31. Březen 2011 - Středa 17. Duben 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
KD Šeříkova
Návštěvnost: 
750
Účinkující: 

Horkýže Slíže, Cocotte Minute

Horkýže Slíže se rozhodli už podruhé rekapitulovat a s výběrem toho nejlepšího u "nultých let" momentálně objíždí Českou republiku.

Už se tak trochu stalo tradicí, že jsou na plzeňském Majálesu Horkýže klasika a aspoň patnáct z těch dvaceti tisíc lidí se na ně teší. Pak přijedou na podzim do Šeříkovky, kam se stěží nacpe těch 750 lidí, což by měla být kapacita Šeříkárny, a lístky nejsou už den dva dopředu. Ještě k tomu Horkýže letos na Majálesu nebudou. Takže sečteno a podtrženo, poslední lístek byl vyprodán ve středu.

Horkýže s sebou letos vozí Cocotte Minute. Nikdy předtím jsem je neviděl, ale třeba pecka Chtěl bych tě sejmout je docela známá. Fetish rock? Sice jsem pro to, aby měla kapela svojí image, ale třeba červený kožený cosi na kytaristovi? No nevim. Ale zas mi přijde normální vyholená půlka hlavy a patka, takže to vlastně docela chápu.

Samotný koncert byl vlastně docela fajn. Podladěná hodně tvrdá kytara, konečně chlapský hlas, ale... Rychlá písnička docela dobře funguje. Ale když hrají pomalu nějakou pseudoromantiku, no nevím... Největší show na tom dělal stejně Kuko z HS. Já toho kluka žral už tak od 13ti a ještě mě to nepřešlo. Při pecce Kopem vletěl na stage s lopatou na pásu od kytary, pak s koštětem...

... takže když začali Horkýže hrát, vrátil jsem se zpátky do časů svojí největší adorace. To jsem vymetl každý koncert v dosahu mé malé peněženky, pogoval celou dobu a pak se dva dny nemohl hnout. Touha protancovat střevíce je sice tatam, ale pořád mě ještě kluci baví.

Že budou Horkýže rekapitulovat se mi vlastně líbilo ještě víc, než kdyby vydali další desku. Megahity jako Atómovy kryt, Cigarety a jim podobné už prostě několik let nestíhali hrát. A playlist vypadal v podstatě jako samotný playlist bestofky, takže nebylo co řešit.

Čekal jsme veselou kulišárnu a ono jo... Mário v kněžském, Kuko v muslimském - ženském, Doktor v pozdně westernovém - osadnickém a Marek v tibetském! Ale v tom moc dlouho hrát nevydrželi, což je škoda. Jinak jsem od toho koncertu nic moc nečekal, protože až na vtípky Kuka, je to pořád to samý. Ale lidi to evidentně baví. Jak už jsem psal, bylo vyprodáno. Ale to, že se průměrný věk viditelně zvedl, je buď zapříčiněné tím, že byl koncert ve čtvrtek a školáky maminky nepustili, a nebo tím, že šlo o best of tour a starci chtěli zavzpomínat na pecky, co poslouchali dřív. I když jsem nepochopil paní, která stála uprostřed přímo po pódiem. Nášlapy nebyly, a tak paní padala co chvilku na hubu na schody. Kdyby popolezla o těch pár metrů vedle, vyřešilo by to docela dost nepříjemností...

Taky mi přišlo, že pánové zestárli, protože už pódiová show nebyla co bývala. Dřív lítali hlava nehlava sem tam. Teď už se jim moc nechtělo. Tak proč na to ti lidi teda ještě chodí?

Fotky Radka Siebera zkoukněte ZDE!