No Music No Life fest

|
No Music No Life fest
Datum: 
Pátek 17. Prosinec 2010 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Polná, Jihlava
Místo: 
klub Zámecká Rychta
Návštěvnost: 
70
Účinkující: 

LET´s ROLL, REINCARNATE, NIHIL, DARK DAYS

Menší akce nemusí mít vždy blýskavé a ohromující kulisy, stačí jen navodit tu správnou atmosféru a posluchač se baví i bez piva v ruce. Polenský klub „Zámecká Rychta“ sice nepatří k těm největším, ale na malé město je to dostačující prostředí k rozjetí dobré akce a dokonce bych si troufla říct, že takový nátřesk starý klub ještě nezažil a slezina důchodců, která „trsala“ o patro výš, by nejspíš přišla o sluch. Řekněme tedy, že předvánoční festival „No Music=No Life fest“ měl teoreticky opravdu co nabídnout.

Klub „Zámeckou Rychtu“ jsme hledali nějakou tu chvíli, a jak jsem už výše uvedla, nechtíc jsme se dostali i do společnosti penzistů, kteří si zřejmě dali sraz v ten samý večer hned nad Zámeckou Rychtou. Festival byl  odstartován téměř o hodinu později, než by měl a na seznamu účinkujících se na nás jako první smála rock´n´rollová kapela LET´s ROLL pocházející z Třebíče. Nevšední mi na nich připadalo, že post baskytaristy obsazovala slečna. Na Jihlavsku byste jen těžko hledali holku hrající v metalové (dejme tomu, že tahle byla rocková) kapele. Metalcoreový příběh toho večera načali jihlavští REINCARNATE, kteří mimo jiné celý festival pořádali, a o kterých jste se mohli dočíst také z mého předchozího reportu „AlternativaPro Prize III“. Kdybych vám měla blíže vylíčit styl hudby, který REINCARNATE hrají, tak by to bylo dle mého názoru zkřížení AS I LAY DYING a BULLET FOR MY VALENTINE. Mimo jiné, celé vystoupení bylo zpestřeno křtem singlu „Take This Life“, který pokřtil baskytarista kapely AUTOBUS, Milan Zerzánek. Když Reincarnate končili, mohlo být okolo dvanácté - tedy poslední čas, abych se dostala ještě do Jihlavy, proto jsem se nemohla zúčastnit vystoupení posledních dvou kapel NIHIL a DARK DAYS. Za to, že hráli až dlouho po půlnoci, bohužel mohl pozdní začátek festivalu, a proto vám nemohu vylíčit jejich vystoupení.

Jedinou chybu bych viděla pouze v horší akustice sálu, která značně kazila vystoupení snad všem kapelám, i když se jednalo převážně o zručné muzikanty. Technické nedostatky nikomu evidentně příliš nevadily všichni si mini festival užili a myslím si, že nejen já toho večera vyvázla s pořádně bolavým krkem:).