Už jsme doma, Zeena Parkins (USA), Hélène Bre...

|
Už jsme doma,
Zeena Parkins (USA),
Hélène Bre...
Datum: 
Neděle 28. Listopad 2010 - Úterý 28. Květen 2024
Město: 
Mnichov
Místo: 
Zenith
Návštěvnost: 
7 000
Účinkující: 

Arcade Fire, Fucked Up

Šance vyjet na koncert z Čech se mi naskytla úplně náhodou, kamarád měl místo v autě, a proč si neužít trochu kanadské zábavy za krásnou cenovku 35 E!

Koncert byl úplně vyprodaný a už před otevřením haly s kapacitou okolo šesti,  sedmi tisíc, stálo venku několik stovek natěšených fanoušku. Jako předkapela se představila HC punková banda Fucked Up z Toronta, vedená výrazným křiklounem Pink Eyes, též známým jako Mr. Damian, který se ničeho nebál a už při první písničce sundal tričko a vystavil svoje bůčky vypracované tělo nadšeným Němcům.
Ačkoliv tomuhle stylu moc neholduju, show byla parádní a vůbec by mi nevadilo, kdyby hráli místo slabé hodinky déle.

Arcade Fire jsem nikdy nějak výrazně neposlouchal, alba mi přišla jednoduše nudná, ale když se okolo čtvrt na deset v hale zhaslo a rozezněly se první tóny Ready to Start, strhnut davem, jsem se ocitnul někde jinde, jako na jiné planetě. Parta okolo manželské dvojice Wina Butlera a Régine Chassagne rozjela nekončící nápor výborné hudby s podporou houslí, pian, kláves, akordeonu, niněry a přesně sedících škopků. Z dalších extrémně povedených skladeb bych vyzdvihl hlavně No Cars Go, Rococo a My Body Is a Cage. Kdyby mi to situace dovolila, jenom bych stát a s otevřenou pusou koukal, jak se jednotliví členové kapely postupně střídají u nástrojů a doslova lítají sem tam. A jednoduše famózní přídavky Keep the Car Running a Wake up parádně uzavřely neuvěřitelně energickou show!

Znova opakuju, že mě Arcade Fire nikdy výrazně nebavili, až na pár světlých pecek, ale to, co se dělo v bývalé továrně na kraji Mnichova, bylo neskutečné. Ohledně toho bych rád ještě doplnil, že zbytek osazenstva jsou bezmezní milovníci U2 a shodli se na tom, že to byl daleko lepší koncert než loňská zastávka U2 v Polsku.