Divokej Bill 15

Divokej Bill 15
Datum: 
Sobota 1. Červen 2013 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Brno
Místo: 
Riviera
Účinkující: 

Liwid,
Divokej Bill

V sobotu 1.6. se do Brna vypravila úvalská hudební skupina Divokej Bill, aby svým fanouškům nejenom představila novou desku 15, ale také připomněla starší hity a vůbec předvedla úžasnou show, přesně takovou jaká je u Billů zvykem.

Koncert se konal v brněnském areálu Riviery a i přesto, že počasí zrovna open-air akci moc nepřálo, účast byla kupodivu docela hojná a deštík či bahýnko jásajícímu davu pod podiem vůbec nevadily. Divokýho Billa na koncertní šňůře doprovází mladá kapela z Karlových Varů, Liwid, která zároveň představuje songy ze své nadcházející prvotiny Amélie. Klukům se v Brně dařilo rozparádit dav velice slušně, neustále dodávali další písně a bylo na nich vidět, že si show skvěle užívají a že publikum se dobře baví.

Snad přesně ve 9 hodin se na podium vyhrnula celá banda Divokej Bill a zbytek fanoušků, do té doby poschovávaný různě bokem pod stromy či pod stany, se vrhl dopředu pod podium. Vašek Bláha se vřele s Brnem pozdravil a koncert vypukl hitem Žoldák. Kapela se snažila tak nějak střídat rychlejší a pomalejší songy a také kromě novinek z posledního alba 15, dávala k dobru starší vypalovačky. Na píseň Lásko si přizvali na podium hosta ze skupiny Liwid a to Lukáše, který se vyřádil na bicích.

Billové dokonce neupřeli fanouškům ani křest nové desky a za přítomnosti Pavla Karlíka, který na desce spolupracoval (a tento koncert i zvučil), polili placku šampáněm, popřáli, ať se líbí a hodili do publika. Štěpán Karbulka byl velice štědrý a zbytek šampaňského poslal kolovat do předních řad, což vyvolalo právě hned pod podiem velkou vlnu spokojenosti.

Divokej Bill po celou dobu koncertu své fanoušky nenechal vychladnout, bavil publikum, sděloval různé vzkazy a hlavně perfektně hrál a předváděl úžasnou show. Proto není divu, že se celá akce nesla ve znamení úžasné pohody a prima atmosféry. I když na nové desce jsou opravdu hitovky, publikum snad nejvíce ocenilo songy Plakala a Malování, které roztančily a rozezpívaly snad úplně každého.

Kapela slavila opravdu úspěch a koncert se na 100% vydařil i v deštíku. Klobouk dolů panu zvukaři, protože zvuk teda neměl chybu. Kdo váháte, zda na Billy zajít, vřele doporučuji, protože letos je to jediná šance, jak Divokýho Billa vidět na živo.