Underground který je třeba slyšet

|
Underground který je třeba slyšet
Datum: 
Sobota 30. Březen 2013 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Divadlo pod Lampou
Účinkující: 

Nod Nod, ██████, Ubožák

Tři měsíce jsem netrpělivě očekával tuhle akci a můj stav natěšenosti neznal mezí. A ač to říkám nerad, i ze svých zkušeností vím, že pokud se člověk hodně těší na nějakou událost, tak bude nakonec zklamán v důsledku přemrštěných očekávání. Přesně tak jsem se cítil asi hodinu před tímhle koncertem, ale opak byl pravdou, tenhle koncert byl legendární a budu na něj vzpomínat ještě hodně dlouho.

Plzeňská, alternativní čtveřice Ubožák, měla to privilegium odstartovat tenhle zběsilý večírek. Kapela kombinuje prvky noise-rocku, psychedelie a Lo-Fi, ale v jejich tvorbě můžeme najít také prvky ryzího post-rocku s notnou dávkou nihilismu v textech. Nicméně, nejvíce fascinujícím faktorem byla naprosto geniálně zpracovaná projekce, která byla promítána na plátno nad kapelou a upřímně myslím si, že nemálo odváděla pozornost od kapely samotné. Kytarista-zpěvák Pítý předváděl svoje teatrálně zmatené pohyby, což krásně, náladově kontrastovalo s tou lehce vyšinutou projekcí.

Jako druhá se představila downtempová kapela Nod Nod z Tábora. Oproti předchozímu Ubožákovi to bylo celkem příjemné zklidnění a zjemnění do podoby spíš melodické. Zpěvačka Veronika dokázala navodit tu správnou atmosféru v čistých partech a naopak ve více drsných a zkreslených pasážích přizpůsobit svůj hlas tak, že vyzněl opravdu hodně zajímavě. I celkový zvuk kapely je třeba vyzdvihnout.

Poslední kapela ██████ měla svůj merch stolek zavalený gramodeskami a MC kazetami s jejich debutovým počinem, právě díky těmto kazetám jim patří můj velký obdiv, jelikož tyhle prehistorické nosiče sbírám. Kapela svým atmosférickým, ambientním, post-blackmetalem poslední dobou válcuje nejen České, ale i zahraniční kluby a pod lampou to samozřejmě nebylo výjimkou. Se začátkem prvního songu, bylo vidět pod podiem spoustu přitakávajících hlav houpajících se do rytmu. I přes celkem otřesný zvuk to bylo nádherné zakončení.

Foto

NOD NOD - downtempo - Tábor
http://bandzone.cz/nodnod

██████ - Post-black - Plzeň
https://www.facebook.com/nic666666

UBOŽÁK - Post-grunge-psychedelic - Plzeň
http://bandzone.cz/ubozak