Pray for dogs music night

Pray for dogs music night
Datum: 
Sobota 19. Leden 2013 - Pátek 14. Červen 2024
Město: 
Tachov
Místo: 
Bistro U Morgiho (sportovní hala)
Návštěvnost: 
Spousta
Účinkující: 

The Road To Happiness, Minute Of Fame, Skywalker, Vipýchanka

 

Třetí ročník benefičního koncertu pro psí útulek U Šmudliny proběhl tuto sobotu v tachovaském Bistru u Morgiho. Na místo jsme dorazili chvíli po šesté hodině a krom nás a kluků z The Road To Happiness a Vipýchanky tam téměř nikdo nebyl.  Časem se ale "klub" začal docela slušně zaplňovat, a tak kluci z TRTH krátce po sedmé spustili. Na „Bumbrlíky“,  jak klukům familierně říkáme, jsem se hodně těšil. Nová posila na postu kytaristy (bývalý kytarista Vláďa pověsil kytaru na hřebík a vyměnil jí za hokejku.) a fakt, že „roudy“ uslyším konečně s basou, posouvaly mojí natěšenost na vyšší levely.

 

Jirka

Nebyl jsem zklamaný, od prvního songu to do nás The Road To Happiness hrnuli hlava nehlava. Parádní zvuk válcoval vše jako buldozer a nasazení muzikantů mě opravdu bavilo. Je znát, že na sobě kluci makají a od doby, kdy jsem je slyšel naposledy, se o dost zlepšili. Jó, Pešánku, omlouvám se, že jsem ti říkal, že to na tu kytaru nějak šmudláš, fakt si to dáváš…! A nejen ty, ale nechci vás zase přechválit, vy byste pak zpychli, hehe. Mrzí mě, že jsem viděl jenom jeden song, protože jsem se musel na chvíli vzdálit. Ještě dodám, že Michal do kapely perfektně zapadl a kdo nezná okolnosti dění v kapele, nemohl poznat, že se jedná teprve o jeho první koncert v TRTH. Jirka si to na živo opravdu dával a oproti nahrávce (Roudi nedávno vypustili do světa EP On The Road – doporučuju poslechnout!!!) sázel zpěvy spíš ve výškách, což mým uším každopádně lahodí.

MoFVrátil jsem se akorát na plzeňské Minute Of Fame. Jejich vystoupení bylo zrovna v plném proudu. Jen ten zvuk byl docela koulodní a moc toho slyšet nebylo. Celkově mě jindy MoF baví víc, nějak jsem jim to tentokrát nevěřil. Na druhou stranu, když vám rupnou gatě, popruh na base, popruh na kytaře, střídavě vypadávají aparáty a  lidi spíš postávají, je nálada ta tam. A to se kluci hodně snažili a tradičně pobíhali na i pod pódiem jako diví. Věřím ale, že se lidem jejich metálek na dva vokály – jeden řev, jeden čistý – a se spoustou breakdownů líbil.

Po MoF nastoupili dlouho očekávaní Skywalker z Prahy. Kluci si trochu dali na čas se zvučením, ale výsledný zvuk pak stál za to. Jejich hardcore zabral a konečně se to pod provizorním podiem začalo rozjíždět. Lví podíl na tom měl zpěvák Honza. Ten je frontmanem jak má být a hned od začátku začal lidi pěkně hecovat a songy prokládal zajímavými proslovy a vtipnými hláškami – tak, jak je jeho zvykem, hehe. Bylo vidět, že si to kluci užívají a nejen oni. Songy z nedávno vydaného EP Babylon lidé pod podiem znali, takže došlo na pořádný singalongy. Zazněly ale i věci ze starší desky Arkham. SKWKRMoshovalo se, běhaly se kolečka, nálada byla parádní. Škoda, že se nezapojilo ještě víc lidí, ale i tak byla atmosféra v klubu skvělá. Honza při svých proslovech vyzdvihl důležitost akce, mluvil o tom, že je lepší věnovat energii důležitým věcem než kokotinám, jako jsou volby atd. Vůbec, po dlouhé době mohu s klidem říct, že jsem byl na hardcore koncertě, a to nejen díky Skywalker, ale vůbec díky organizaci koncertu a i tomu, co předvedla Vipýchanka, ale o tom později…

Skywalker dohráli a nastoupili kluci z Vipýchanky, na něž spousta lidí čekala. Zahráli výběr toho nejleho z jejich tvorby. Atmosféra na i pod podiem byla uvolněná, pankáči pogovali, na Pokoř strach se pařilo jako o život. S pokročilejší hodinou stoupala některým návštěvníkům v krvi hladina alkoholu, a tak nebyla nouze o veselé okamžiky – fakt jsme se docela nasmáli. Nakonec došlo na přídavek v podobě songu Generace, iniciovaný právě jedním z návštěvníků. Musím ale Vipýchance vyseknout poklonu. VFTo, co si pro nás a hlavně pro hafany připravili, mi vyrazilo dech. V půlce jejich setu totiž došlo na na internetu avizované překvapení. Kluci udělali první a zatím poslední triko Vipýchanky a to se Standovo slovy: „Vyvolávací cena je třeba… jedna koruna, ale jestli ho vydražíte za dvě, tak mě nasereteradek.“ vydražili. Bál jsem se, že většina lidí utratila poslední peníze za něco do žaludku, ale nakonec se triko vydražilo za neuvěřitelných 35 Euro a dvě stovky (Díky Venco!!!) a tyhle peníze šly spolu s výtěžkem z koncertu na konto psímu útulku.

Tomu nakonec putuje krásných 5.192,- Kč a 35,- Euro!!! Ač jsem se organizátorsky na akci nepodílel, chci tímto poděkovat všem lidem, kteří přišli a podpořili tuhle skvělou akci, která se stává v Tachově pěknou tradicí a já věřím, že dojde i na další ročníky. Určitě mi dáte za pravdu, že to stálo za to. Hafani vám budou vděčný, a to přeci zahřeje nejvíc. Takže zase za rok a tetokrát budeme všichni pořádně pařit a uděláme ještě větší kotel, než ten, co byl na Skywalker! Souhlasíte?

 

Fotky nafotil Sejkr a prohlídnout si je můžete tady.