Detaily TOUR

|
Detaily TOUR
Datum: 
Čtvrtek 15. Prosinec 2011
Město: 
Plzeň
Místo: 
KD Šeříkovka
Účinkující: 

Magpie, Vypsaná fiXa

Po roce zavítala pardubická partička Vypsaná fiXa opět do Plzně! Hostitelským místem se stalo kulturní zařízení Šeříková, ve kterém zahráli i předchozí rok. Patronem se stal Rock in Plzeň, který se už pravidelně několik let stará o koncerty v této západočeské metropoli. S sebou přivezli nejnovější desku s názvem Detaily, kterou se chystali pořádně pokřtít. Předkapelou se stala indie-elektro skupina Magpie.

Pražská formace Magpie se po osmé hodině vrhla na podium. Zpočátku mě úvodní tony bavily, ale po chvilce mi přišlo, že je to pořád to samé. Zvuk svým způsobem nebyl vůbec špatný. Našlo se tam několik zajímavých pasáží, ale co beru jako žalostné, byl zpěv. Občasné výlevy a pokusy o punk-hardcorový nádech nedopadly díky slabší vybavě hlasivek vůbec dobře. Na druhou stranu publikum neházelo ani rajčata, ani jiné potraviny, takže to ještě bylo v pořádku. "Hejtovat" umí každej, jak se říká, ale mě Magpie prostě nezaujali.

Okolo deváté se na podium objevil Mardy a spol. Stěžejním obsahem jejich playlistu se samozřejmě stala aktuální placka, ale i tak jsme nebyli ochuzeni o nejznámější hity jako například "1982" nebo "Drogový večírek". Márdyho filosofické úvahy velmi zpestřily celkový dojem a rozhodně jsme nebyli zasypáváni pouze jedním songem za druhým. Nejhorší, ne však hudebně, ale kvalitou ovzduší, byla první půlhodinovka. Všichni byli hned díky nemožnosti ventilace vzduchu zpocení. To však nebránilo tomu, aby si koncert nadmíru užili. Naštěstí nás pak v určitých intervalech ovál na pár desítek vteřin čerstvý vzduch, když někoho napadlo vyvětrat. V polovině koncertu si kapela pozvala na podium svého největšího fanouška (kdo není, že?). Tím, vyvoleným byl podle fiXy českobudějovický rodák Zdeněk, který jim pomohl se křtem.

Párkrát se Márdy odhodlal a šel k fanouškům blíž na schody, které nás oddělovaly od podia. Okamžitě se kolem něj seběhly fanynky, které v sále několikrát převyšovaly mužské zastoupení. Po zhruba hodince hraní v tomto pekle kluci na chvíli zmizeli z podia, ale po obrovském řvaní a aplausu se nadšeně vrátili zpět. Show pak pokračovala ještě skoro další půlhodinu, kdy se poté s námi definitivně rozloučili.

Kromě nesnesitelného horka, se kterým se díky stáří a úrovni modernizace budovy nedá nic dělat, předvedla Vypsaná fiXa jeden z jejich nejlepších koncertů, který jsem měl možnost vidět. Podle euforie diváků, která jim přímo sálala z tváří, se nenajde moc lidí, kteří by nesouhlasili.

Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR
Detaily TOUR