LETS (MAKE) LOVE (TO) EACH OTHER TOUR II

|
LETS (MAKE) LOVE (TO) EACH OTHER TOUR II
Datum: 
Středa 30. Listopad 2011 - Neděle 19. Květen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Pod Lampou
Návštěvnost: 
200
Účinkující: 

Sunshine, Niceland

Pražská indie-rocková kapela Sunshine zavítala v rámci svého podzimního turné i do Plzně. Ovšem teď se uhnízdila v oblíbeném Divadle Pod Lampou. A aby na to nebyli kluci sami, přizvali si Michala Motyčku s kapelou Niceland. V poslední době se jejich společné koncerty osvědčily, tak proč v tom nepokračovat? Tvář bubeníka z Niceland, Michala Budínského alias Boo Dya, se pyšnila měsíc starým knírkem, kterým se vlastně pyšnili celý listopad všichni muži, kteří se zapojili do projektu Movember. Ten podporuje léčbu rakoviny prostaty.

Jako první se na podium objevili Niceland a začali peckou "Dry Your Eyes", při které se zaplněný klub začal pomalu rozhýbávat. Na podiu nechyběl charismatický zpěv, silná pozitivní síla, ani oblíbená láhev vína Michala Motyčky. Koncert byl velice energický a našlapaný tvorbou nejnovější desky God Has Her Ways a debutového alba Little Black Book. Nechyběly písničky "Come On", "Lost In Encryption" nebo hitovka "I Won't Give In" či "We Know Better". K poslední zmiňované písni se během letošního turné v létě sestříhal velmi povedený videoklip, na který se můžete podívat ZDE. Zároveň to byla píseň, se kterou se s námi rozloučili. V publiku pobíhaly dvě milé slečny snažíc se prodat nejnovější kapelní přírustek za koncertní slevu. Kdybych album neměl už rok doma, určitě bych si ho koupil.

Po kratší pauze přišli na podium ti, kteří můžou za rozdělení svých fanoušků na dva tábory. Jedni nejnovější desku Karmageddon nesnáší, druzí ji milují a berou ji jako návrat ke kořenům. Ano, samozřejmě mám na mysli Sunshine, kvůli kterým sem ten večer přišla většina lidí. Začalo se klasicky intrem, které má stejný název jako nové album - "Karmageddon". Za sebe musím říct, že zcela chápu rozruch, který tato deska vyvolala. Bylo to něco, s čím posluchači nabažení utančeným disko albem MGKK Telepathy nepočítali. Naopak pro skalní fanoušky to bylo něco, na co čekali. Co je nejdůležitější, album zní na živo ještě líp a čím víckrát ho slyším, tím se mi líbí víc. Tak by to mělo být. Playlist byl poskládán podobně jako při jejich minulém koncertě v Anděl Café. Takže novinky v čele se singlem "Today (Is Not A Day)" střídaly osvědčené pecky jako například "Top!Top! The Radio" nebo "VictimIsAnotherNameForLover". Nechyběly ani taneční "K.I.D.S" či rytmická "Tokyo Bassline".

Kdo na koncertě nebyl, přišel o velice povedený hudební zážitek. Určitě se najdou "hejtři", kteří budou tento můj výrok napadat, ale já si koncert užil a myslím si, že většina lidí, co tam včera byla, tak se mnou bude souhlasit.