ONE TWO THREE FOUR TOUR 2011

|
Datum: 
Středa 9. Listopad 2011 - Neděle 19. Květen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Anděl Café
Účinkující: 

The Prostitutes

Jak je zvykem, pražská kapela The Prostitutes opět vyjela na své podzimní turné a jejím cílem se stal i plzeňský klub Anděl Café, kam jezdí už nějaký ten pátek.

Kromě nových písniček z nadcházejícího alba s sebou přivezli prázdný kelímek od řeckého jogurtu. Do toho vybírali drobný obnos na léčbu rakoviny prostaty, která je pod záštitou akce Movember 2011. Měsíc, kdy muži pěstují a starají se o své knírky, aby ukázali, že jim to není lhostejné. Zpěvák Adrian T. Bell a baskytarista Adam Vopička se se začínajícími knírky pyšnili a během koncertu na ně několikrát odkazovali.

O start celého koncertu se postarala novinka „James“, která sice vyjde až na nadcházejícím albu v příštím roce, ale už jsme ji mohli několikrát slyšet živě.  Celkově mi přijde jejich nová tvorba svižnější, lepší, energičtější a už se nemůžu dočkat, až bude hotová deska. Kromě této úvodní zaznělo z nové tvorby celkem pět písniček – „Get wicked“, „I Saw You In The Basement Club“, „No Suprise“ a „Rage“. Samozřejmě, že nebyly opomenuty největší hity. Tím pádem mám na mysli „Sunshine“ nebo „She’s dead“.  Zajímavým prvkem se za poslední dobu staly písničky, které jsou upraveny do akustické podoby, zejména „Holiday“. Kromě zaplněného Anděl Café nechyběly ani „prostitutky“, které ječely, pištěly a osahávaly jednotlivé členy kapely – tradice, která už prostě k jejich koncertům patří. V závěru koncertu obdrželi členové kapely dokonce i podprsenky, které kytarista Martin Přikryl označil za brýle a ptal se, komu chybí.  Celý koncert, i když měl přes hodinu a půl, utekl nesmírně rychle. Ani jsme nemrkli a už zazníval přídavek „Hometown Zombie“ a „Back To Sleep“, který znamenal ukončení koncertu a pro některé nákup merche či přispění na akci Movember.

Publikum se stejně jako samotná kapela skvěle bavilo, a to si myslím, že je nejdůležitější. The Prostitutes přejeme hodně štěstí s novou deskou a doufáme, že se povede nejlépe tak, aby vyhověla fanouškům i kapele.

Na fotogalerii se můžete podívat zde:

Autor fotografií: Daniela Pešicová