Guano Apes a 22 v KC Vltavská

|
Guano Apes a 22 v KC Vltavská
Datum: 
Sobota 15. Říjen 2011 - Pondělí 24. Červen 2024
Město: 
Praha
Místo: 
KC Vltavská
Návštěvnost: 
plno
Účinkující: 

Guano Apes, 22

Necelý týden po příjemném koncertě Morcheeby jsme vyrazili opět do Prahy do KC Vltavská, tentokrát však na akci z docela jiného soudku. Do Česka přijela představit svou novou desku jedna z nejslavnějších německých kapel vůbec – Guano Apes.

Na tyto opičáky s charismatickou zpěvačkou v čele jsem se velice těšil – po comebacku, nové desce a nastolení nového hudebního směru jsem byl velice zvědavý, co asi tak předvedou naživo. Koncert začal téměř přesně, tři minuty po osmé hodině se na jevišti zjevila předkapela 22, o které jsem doposud ani neslyšel. Norská čtveřice v upnutých kalhotách a s fosforeskujícím make-upem rozjela parádní kombinaci bůhvíjakých všech stylů – nejvíce mi svou hudbou evokovali americkou partu Kiss Kiss, nebo snad možnou kombinaci The Dillinger Escape Plan (pro svou občasnou krkolomnost) s Queen (pro své medové vokály a rozvinutou aranž). Stylově opravdu zvláštní tah pořadatelů(?), řekl bych ale, že i přes solidní aplaus kapela moc posluchačů neoslovila – jediný prodaný merchandise (jedno CD a jedno tričko) putoval s námi do Teplic. Po necelé hodince energické pódiové show se kapela rozloučila a dalších třicet minut se neslo ve znamení čekání na hlavní kapelu večera.

Přesně ve čtvrt na deset se na pódiu objevili miláčci publika a já jsem byl během focení málem umačkán kotlem nadržených fanynek u nohou kapely. Sandra Nasic a spol. odstartovali nekompromisně nakažlivými hity, začala předváděcí krasojízda nové desky. Ta je oproti starší tvorbě přímočařejší, více taneční a makavá a na posluchačích to bylo opravdu znát. Celý set byl tvořen převážně právě novinkami z poslední desky Bel Air, na staré osvědčené fláky však samozřejmě došlo také. Během hraní zpěvačka několikrát prohodila pár slov s publikem, které jí bouřlivě odpovídalo, došlo i na výměnu nástrojů – basák s kytaristou si na jednu skladbu vystřídali role. Po přibližně hodině a čtvrt se kapela odporoučela a po pár minutách se vrátila se čtyřmi přídavky. První z nich byla pro mě neznámá instrumentální skladba, která zněla jako z pera kalifornských Tool – zajímavé zpestření, které rozhodně potěšilo. Na samotný závěr přišly povinné hity Big In Japan a průlomová hymna Lords Of The Boards, kterou s kapelou odzpívala celá Vltavská.

Guano Apes sice už nejsou tak živelní, Sandra Nasic už není ta nazlobená holka v keckách a teplákách, ale stále dokáží pracovat s publikem, pořádně ho chytit a vyždímat až nadoraz, přesně tak, jak to předvedli teď v Praze.

Fotky z koncertu jsou k prohlédnutí zde.