Pilsner Fest 2011

|
Pilsner Fest 2011
Datum: 
Pátek 26. Srpen 2011 - Sobota 27. Srpen 2011
Město: 
Plzeň
Místo: 
areál pivovaru
Návštěvnost: 
42 000
Účinkující: 

Kryštof, Chinaski, The Prostitutes, Wohnout, No Name, Monkey Business, Tři sestry, Tleskač,...

Poslední srpnový víkend se v Plzni uskutečnil již 11.ročník tradičních pivních slavností známých jako Pilsner Fest. V průbehu festivalu vystoupily na dvou stagích oblíbené hudební kapely, točily se nefiltrované pivní speciály, uskutečnil se Běh pro Paraple a někteří odvážlivci prošli školou čepování pod dohledem těch nejlepších výčepních.

PÁTEK 26.7.

První, kdo odstartoval tento ročník, byla na dolní stage kapela Eddie Stoilow. Nezněla špatně, ale jelikož se po chvíli kryla s vystoupením Michala Hrůzy a jeho Kapelou Hrůzy, přestěhoval jsem na horní stage. Michal Hrůza, známý především jako bývalý frontman kapely Ready Kirken a tvůrce filmové hudby, se do koncertu pustil s vervou a bylo vidět na něm i na divácích, že si to užívá. Nechyběly písničky z alba Bílá velryba, kterým odstartoval svojí samostatnou tvorbu a ani pecky s nejnovější placky Napořád. Pro skalní fanoušky zahrál Michal i svoje písničky z dob hraní s Ready Kirken. Ke konci vystoupení si Michal a a.m.almela (kytarista, pozn.red.) připravili malou ukázku jodlování.

Hřebem večera bylo pro spoustu lidí vystoupení kapely Kryštof. Nechyběl samozřejmě poskakující Richard Krajčo se svou kytarou a dredy. Kapela nás provedla neznámějšími hity jako například Střepy, Zrcadlení, Cosmo$hop, DigiHrách, nebo OstravSKA balada. Toto vystoupení bylo poslední v Plzni, protože kapela se chystá na dlouhou dobu přestat koncertovat a soustředit se na připravu nové desky.

V 21:15 došlo k slavnostnímu připitku, při kterém (podle officiálních čísel ze stránek PilsnerFestu) si přiťuklo celkem 5493 lidí, což je o 162 více než loňský rok.

Po připitku vystoupili ještě kapely Wohnout, Chinaski, Imodium a Prague Conspiracy, kterých jsem se bohužel nezúčastnil. Celé odpoledne panovalo nesnetitelné horko a většina z nás si přála na druhý festivalový den trochu méně slunička.

 

SOBOTA 27.7.

Prosby na změnu počasí se sice splnily, ale ne zcela podle očekávání. Od dopoledne se ochladilo a spustil se déšť, který skončil až okolo páté hodiny odpolední, takže například vystoupení Tří sester příhlíželi jen ti nejotrlější s deštníky a Fanánek chválil statečnost plzeňských fanoušků. Když se déšť utišil, vyrazil jsem na horní stage kde zrovna začinali hrát Špejbl´s Helprs alias AC/DC revival. Konečně se mi poštěstilo, že jsem je viděl a rozhodně jsem nelitoval. Výstupem, hraním a dokonce i zpěvem jako kdyby australským rockerům z oka vypadli. Podle mě se řadí k nejlepším revivalům u nás.

Dalším vystupujícím byli slovenští No Name. Frontman Igor Timko byl velice překvapen zdejším počasím, neboť ze slovenských Košic hoši vyjeli v žabkách a kraťasech. Zde je ovšem přívítal déšť a zima. Monkey Business začali se svým setem v půl desáté a prostor před horní stagí praskal ve švech. Nechyběly originální kostýmy, Matějova operní árie, nad kterou by si leckterý znalec italštiny kroutil nechápavě hlavou, nebo horolezecký výkon, při kterém lezl po nosných trámech konstrukce. Show ovšem nezklamala, písníčky z novějších desek proložené starými hity jako například Piece Of My Life zatím pořád fungují.

Ve 23:00 se uskutečnil tradiční ohňostroj, který na několik minut zaměstnal snad každého v areálu. Musím organizátory pochválit, moc se jim povedl a velice k tomu seděla vybraná hudba.

Na horní stagi po ohňostroji hrála známá pilsner ska ochestra Tleskač, která hrála převážně písničky z nejnovější desky Never Die Songs, kterou křtila na konci června. Jako poslední vystupující byli pražští The Prostitutes. Hodinový koncert plný energie, emocí, známých hitů jako She's dead nebo Sunshine, ale i novinkou Rage. K prodeji byl i nejnovější živák s názvem One,Two, Three, Four, který se nahrával při koncertu v Měšťanské besedě v Praze. Pro mě to byl nejlepší koncert celého Pilsner Festu. Kluci se chystají na třetí studiovou desku.

Všechny vystupující kapely dokonce i chválily výkony plzeňských fotbalistů, jakožto jediného českého účastníka Ligy mistrů. Během festivalu proběhlo dokonce i první mistrovství ČR v držení dvou tupláků na čas. Největším silákem se pro letošek stal Miroslav Duda, který dokázal 2 naplněné půlitry udržet 10 minut a 21 sekund. I přes velkou změnu počasí se vypilo 650 hektolitrů piva! (zdroj: PilsnerFest)