BOY - Darkest Visions

BOY - Darkest Visions

O tom, že punk’s not dead a že ho nikdy není dost nás přesvědčili brněnští BOY svou debutovou plackou Darkest Visions. Po téměř roční usilovné práci spatřilo světlo světa deset vymazlených songů, na kterých se výrazně podepsal vliv první a převážně však druhé punkové vlny v Anglii, jak sami kluci uvádějí. Kapela, co si zakládá na své úderné vizuální stránce, dala dohromady dobrou půl hodinku výbušné muziky, která vás v klidu rozhodně nenechá. Divoké kytarové riffy, našlapaný rytmus a originální hlas frontmana se mohou uvést jako charakteristické prvky BOY po audio stránce.

Na celém albu se nenachází jediný song, u kterého byste se začali nudit. Říz je střídán živelností a osobitý styl kapely vkusně doprovází hudební nástroje –violoncello, piano a flétna– které byste s největší pravděpodobností na punkové desce nečekali. Za zmínku rozhodně stojí song Never Break Us Down, ke kterému byl nedávno uveřejněný videoklip, co láká na energickou živou show. Z dalších vypalovaček, které dokáží rozproudit krev jsou bez pochyb Back For More, Stay Free a o něco málo klidnější Drop The Bomb. BOY netají své hudební vzory, hlavně kapelu Turbonegro, jejichž člen, Tommy Akerholdt, desku dokonce produkoval.

Darkest Visions je albem otevřeným, upřímným a nenuceným. Na pilu určitě netlačí a jako celek působí naprosto přirozeným dojmem. BOY svým debutem úspěšně útočí na hudební scénu a potenciál a ambice jim rozhodně nechybí.

 

Hodnocení: 
90%
Žánr: 
punk-rock
Rok vydání: 
2014
Length: 
31:20
Hudebníci: 

Martino - zpěv
Kelso - kytara
Olda - kytara
Rob - baskytara
Vince - bicí

Tracklist: 

Darkest Visions
I Need Your Hate
Never Break Us Down
Back For More
Stay Free
Stop Talking To Me
Drop The Bomb
It Was The Alcohol
Fashion Police
Just A Number

Vydavatel: 
Wolverine Records