Machine Gun Moses - One More Than Ten

Machine Gun Moses - One More Than Ten

Je to takový malý hudební tip na prázdniny, zkrátka na léto.

Machine Gun Moses se jmenuje zatím nepříliš známá funk rocková skupina z amerického státu Illinoi. Trojice hudebníků -  Geoff Nelson – zpěv, kytara, Eric Minuth – bicí a Daniel Lynn – basová kytara a zpěv, nabízí oduševnělý jam funku, rocku, reagge s malým nádechem blues a působí společně teprve od roku 2010.

Prvotina této formace se jmenuje "One More Than Ten". Album obsahuje jedenáct písní. Vlastně deset a úvodní intro. Deska se vyznačuje krásně dřevorubeckým zvukem kytar s drsným hlasovým projevem páně Nelsona a neutuchající funkovou rytmikou. Pokud bych měl hudbu Mojžíšova Kulometu k něčemu přirovnat, pak bych volil směsici kanadských veteránů Bachman Turner Overdrive a kalifornských Red Hot Chili Peppers, to vše s onou nezbytnou  příchutí funku. Písničky jsou vzácně vyrovnané, ale nejvíce asi utkví v paměti  čtvrtá v pořadí, stejnojmenná jako kapela, "Machine Gun Moses" a šestá "I Did". K nesporným kladům tohoto počinu lze připsat to, že se jednoduše při poslechu nebudete nudit. Na to při neustále tepající rytmické sekci totiž nezbývá čas.

Machine Gun Moses nemají ve svém repertoáru žádné novátorské prvky. Jde jen o klasicky americkou, syrovou rockovou muziku, ale vsadil bych se, že po prvním poslechu budete mít nutkavý pocit si nahrávku pustit znovu. To pokud vás nápaditý rytmus skupiny dostane. Pokud ne, nebude se vám tohle dílko nejspíše líbit vůbec.

Dle mého skromného názoru ovšem stojí těch necelých 45 minut za poslech. Tím spíše, že se dá zcela jednoduše stáhnout na oficiálním webu skupiny www.machingunmoses.com . A protože těmto sympatickým muzikantům z městečka DeKalb jde zatím především o hudbu, jde to, nejen přes známé hudební servery, ale i zcela legálně, úplně zdarma. Tak příjemný funky letní poslech!

Hodnocení: 
77%
Žánr: 
funky rock, reagge, blues
Rok vydání: 
2012
Length: 
44:57
Hudebníci: 

Geoff Nelson – zpěv, kytara, Eric Minuth – bicí a Daniel Lynn – basová kytara a zpě

Tracklist: 

1. Intro
2. Simple Thing
3. Southern Mud
4. Machine Gun Moses
5. Reside
6. I Did
7. Me Again
8. Jesus on a Spring
9. Funk You
10. Peace War Regeneration
11. Drink and Be Merry

Vydavatel: 
Machine Gun Moses