Garbage - Not Your Kind of People

|
Kategorie: 
Garbage - Not Your Kind of People

Poslední dobou se neuvěřitelně často rozplývám ve svém ateliéru, který jsem si nedávno vytvořil ve starém skladišti nad albem Blunderbuss od legendárního multi instrumentalisty Jacka Whitea. Stačí si pustit první song, umotat brko a kombinací těchto dvou faktorů vznikne neskutečně atmosférická nálada, která mě nutí malovat jako o život. Podle mých osobních žebříčků to byla zcela nepochybně deska roku, až do chvíle než kapela Garbage vypustila první dva songy z připravovaného Not Your Kind of People.

Upřímně kdybych nevěděl, že v kapele hraje Butch Vig, který je známý svojí spoluprácí s Nirvanou nebo Smashing Pumpkins, asi bych si Garbage nikdy nepustil, což bych si teď nedokázal odpustit.

Celá deska je ohromě řízná. Že vám tohle přirovnání připadá trochu přitažené za uši? Kdybych jí měl přirovnat k nápoji, tak by to bylo nejlepší řezané pivo na světě, s naprosto přesnou konzistencí a poměrem smíchaných piv. Not Your Kind of People je totiž neuvěřitelně detailně namíchaná co se týče popových, melodických, někdy až mírně provokativních částí s drsnými, čiře undergroundovými party. Někdy to až naráží na staré 80´s elektronické disko „dupačky“.

Jasný poznávací faktor je zcela nepochybně charismatický hlas zpěvačky Shirley Manson, která narozdíl od předchozích alb přidala jemně na intenzitě a celá deska tak působí víc agresivně. Jen tak pro zajímavost: Vedle vynikající pěvecké kariéry má Shirley i hereckou dráhu. Působila v seriálu Terminátor: Příběh Sáry Conorové jako hlavní záporačka.

Velice podstatnou částí celého alba je elektronika, která většině z vás bude asi proti srsti, nicméně právě tato část dodává celému albu ten provokativní nádech.

Blood for Poppies, Battle in me, The One nebo například Man On a Wire jsou skvělé rockové skladby, úměrně vyvážené popovou chytlavostí a melodičností.

Pokud si tuhle desku už pořídíte, asi vás hned první song donutí vypnout jí a hodit okamžitě do koše. To bych od většiny i očekával, ale pokud jí dáte šanci, máte úžasnou příležitost objevit zcela nový prostor hudby.

Po sedmileté přestávce se Garbage vrací a já nemohu tvrdit nic jiného než že tenhle comback už nemůže být lepší. Kdybych řekl, že tahle kapela jde z dobou, tak bych lhal, ona přímo dobu předbíhá a jejich muzika se stává naprosto nadčasovou.

Bez jakýchkoli spekulací 90%, to kvůli té elektronice která působí v některých částech až přehnaně.

Hodnocení: 
90%
Žánr: 
Alternative, Indie, Electro
Rok vydání: 
2012
Length: 
42:50
Hudebníci: 

Shirley Manson
Duke Erikson
Steve Marker
Butch Vig

Tracklist: 

1. "Automatic Systematic Habit"
2. "Big Bright World"
3. "Blood for Poppies"
4. "Control"
5. "Not Your Kind of People"
6. "Felt"
7. "I Hate Love"
8. "Sugar"
9. "Battle In Me"
10. "Man on a Wire"
11. "Beloved Freak"

Vydavatel: 
STUNVOLUME