In Touch - Nevinný odsouzení

|
Kategorie: 
In Touch - Nevinný odsouzení

Když mě kapela In Touch požádala, abych zrecenzoval jejich debutové EP, čekal jsem bandu zoufalců, co někde na koleni splácali pár písniček a teď si myslí bůhvíco. Netřeba zmiňovat, že tohle není případ In Touch, raději bych jim EP zaslal zase zpátky, než bych byl nucen jim prvotinu strhat.

Asi by se hodilo kapelu In Touch trochu představit. Čtyřčlenná formace pochází Železného Brodu a hraje dle svých slov crossover-rock, nicméně mně spíš vytanula na mysl podobnost s debutovou deskou Imodia, jež má grungeové kořeny.
Což však není tak úplně pozitivní věc. Ano špinavost, energie a drzost obě tyto desky spojuje, stejně tak ale nezajímavý vokál, slaboduché texty a jistá monotónnost.

Přeci jen, co si má posluchač myslet o textu hned první skladby "Znáš": Slyšíš kapky//ty se tříští o zem//voda padá//pocit divnej příjde//ucítíš mráz. Klukům bych doporučil buď sehnat jiného textaře nebo zpívat v angličtině, pokud možno tak, aby jim nikdo nerozuměl. Druhým trackem z celkových šesti je "Jednou v létě" - jednoznačně nejlepší moment desky, kde dokonce ani text není takový průser. Tudy by měla jít cesta In Touch. Hned poté ale přijde facka v podobě "Zlomené mysli" a to už docela průser je. Zpěvák Stevey se tu asi snažil znít drsně, ale zoufale v tom selhává. Čistý vokál mu jde líp. Proti dvojici "Beze slov" a "Co chci" nemám žádných námitek, především druhá jmenovaná má ten správný drive.

Na to, že kapela vznikla roku 2008, ušli In Touch slušný kus cesty, ovšem od toho, aby si vysloužili alespoň stejnou pozici jako má dnes třeba Imodium, jsou ještě na míle daleko. Ale našlápnuto mají slušně.

Hodnocení: 
70%
Žánr: 
crossover-rock
Rok vydání: 
2011
Length: 
19:21
Tracklist: 

Znáš, Jednou v létě, Zlomená mysl, Beze slov, Co chci, Nevinný odsouzení

Vydavatel: 
vlastní náklad