Infant Sorrow - Get Him To The Greek Soundtrack

|
Kategorie: 

Viděli jste už hudební komedii Get Him To The Greek (v české distribuci pod názvem Dostaň Ho Tam)? Že ne? Tak to okamžitě napravte. Pro mě je to totiž prozatím nejlepší komedie tohoto roku.

Abych trochu přiblížil děj filmu, příběh se točí okolo slavného rockera Aldouse Snowa, který býval dříve světovou hvězdou z které je dnes jen vyhaslá troska. Tu se snaží opět na vrchol dostat Aaron Green, jeho největší fanda, který pracuje pro nahrávací společnost. Rozhodne se uspořádat výroční koncert na kterém má Aldous po letech znovu živě vystoupit. Jestli se mu to povede nebo ne, zde nebudu prozrazovat, jen si pěkně udělejte na tenhle film čas. :)

Kromě skvělého děje obsahuje Get Him To The Greek ale i skvělý soundtrack. Ten se celý skládá s písní Aldouse Snowa a jeho kapely Infant Sorrow. Písně skutečně nazpíval sám herec Russell Brand (někteří ho možná budete znát díky jeho vztahu s americkou zpěvačkou Katy Perry) a řekl bych, že se prostě musí líbit každému správnému rockovému famouškovi. Kromě toho že je Russel skvělý komediální herec zde totiž dokazuje, že je i velmi kvalitním zpěvákem, který by klidně mohl pomýšlet na sólovou dráhu v hudebním průmyslu.

Celý soundtrack je víceméně rocková záležitost, až na dvě bonusové písně. Najdeme na něm vypalovačky jako úvodní Just Say Yes, Gang Of Lust nebo The Clap, ale i pomalejší balady jako Bangers Beans And Mash. Protože je Aldous správná rocková hvězda která uznává motto Sex, Drogy a Rocknroll, texty téměř všech písniček se také točí okolo těchto témat, ale dočkáme se i pár romantičtějších věcí. Je docela škoda, že kapela Infant Sorrow je pouze imaginární a vystupuje jen ve filmu (vlatně ve dvou filmech, pokud počítám první film kde se Aldous Snow objevil a to výbornou romantickou komedii Kopačky), protože by se určitě neztratila ani v reálném světě rocku.

Co říci závěrem? Asi jen to, že tenhle soundtrack si nejvíc vychutnáte až po shlédnutí celého filmu, existují zde totiž určité souvislosti mezi písněmi a příběhem filmu (obzvlášť song Furry Walls), které by nezasvěcený posluchač nepochopil a to by mohlo ovlivnit jeho celkový pohled na soundtrack. Mě osobně nadchl jak film, tak i tenhle správně ujetý soundtrack.

Trailer k filmu Get Him To The Greek:

Song The Clap ze sountracku k filmu:

Hodnocení: 
90%
Žánr: 
Rock, Pop, Soundtrack
Rok vydání: 
2010
Length: 
46:10
Tracklist: 

1. Just Say Yes
2. Gang Of Lust
3. Furry Walls
4. Going Up
5. Bangers, Beans and Mash
6. The Clap
7. I Am Jesus
8. Riding Daphne
9. F.O.H.
10. Yeah Yeah Oi Oi
11. African Child (Trapped In Me)
12. Little Bird
13. Searching For A Father
14. Supertight
15. Ring ‘Round

Vydavatel: 
Universal Republic