Caffeine

|
Caffeine

HISTORIE (1999-2004)

Caffeine vznikli počátkem roku 2007 jako reinkarnace pražských hc/metalových Worm.

Čtyři členové z původní pětice spojili opět své síly, které je v letech 2000-2001 dovedly na základě dvou čtyřpísňových dem dvakrát po sobě k účasti v celorepublikové vyhledávací soutěži Rock Made In Gambrinus (z toho jednou do semifinále). Díky němu Worm vystoupili na festivalu Noc plná hvězd v Třinci, jejich píseň Total Extermination se objevila na vánoční kompilaci časopisu Spark (12/2000) a hudební publicista Bohouš Němec je označil „novým objevem“ (Big BENG! č. 12/2000). Po nečekaně rychlém startu a poměrně intezivním koncertování (nejčastěji po boku spřízněných Status Praesents) dochází v kapele k neshodám, díky nimž Worm přicházejí na dlouhou dobu o zkušebnu a dva spoluhráče. Tuto neblahou skutečnost se podaří na pár krátkých období zdolat díky výpomoci muzikantů ze spřízněných kapel, ale i přes občasné záblesky světla se temná kapitola Worm v roce 2004 definitivně uzavírá.

 

INTERMEZZO (2007-2008)

Po pár kladně přijatých vystoupeních Caffeine dochází k prvním organizačním problémům, kdy se bubeníkovi - a současně profesionálnímu zvukaři - začínají krýt termíny koncertů Caffeine s prací. Kapela se krátce odmlčuje, aby však vstala z popela podruhé - tentokrát s novým bubeníkem a druhou kytarou. Zvuk kapely zní současněji a stylově by se dal zařadit jako metal/crossover. Kapely se ujímá agentura Medusa Ruth a rok 2008 přináší jak hezkou řádku povedených koncertů, tak návštěvu radia RockZone, kde Caffeine představují své nové promo. Vše nasvědčuje tomu, že kapelu čeká už jen světlá budoucnost, ale nic netrvá věčně. Bubeník díky svému nezkrotnému charakteru vbrzku odchází a nový kytarista se pod tíhou osudu vrací zpět do svého původního působiště. Torzo Caffeine propadá zoufalství a mizí v útrobách dalších tří nejmenovaných (přesto aktivních) pražských skupin.

 

SOUČASNOST (2010-2011)

I přes všechny minulé zdary i nezdary se ukazuje, že síla zažehnutého plamene může spalovat i po letech. Nejtvrdší jádro kapely Caffeine se tedy shoduje, že nechá Fénixe vzlétnout do třetice! Na pomoc si přibírá kytaristu, jehož lidské i hudební kvality byly ověřeny zubem času v dobách dobrých i zlých, a mladou údernou rytmiku, která vehnala novou krev do srdce tohoto staronového organismu. Kapela během rekordně krátké doby secvičuje starý repertoár a pouští se do nových skladeb, které přibývají nečekaně rychle. Všichni členové se shodují, že se jedná o dosud nepoznanou symbiózu a tvůrčí harmonii. Kapela si na základě této skutečnosti klade za cíl vytvořit dlouhodobě funkční stabilní uskupení, kombinující prvky hardrocku 70. let a grunge se současnějším zvukem (nebránící se však ani jiným hudebním vlivům). Let´s rock ;)

Žánr: 
rock´n´roll
Aktivní roky: 
2007-2008, 2010-nyní
Země původu: 
Česká republika
Město: 
Praha
Původní jména: 
Worm
Současní členové: 

Michal Kořínek – zpěv
Michal Pecka – kytara
Tomáš Smejkal – kytara
Štěpán Pecka – baskytara
Štěpán Kříž – bicí

Bývalí členové: 

Petr Špála – baskytara
Dominik Pecka – bicí
Jiří Egrt – kytara
Hanz Ondruška

Labely: 

indie

Dema: 

Promo 2011