Tleskač

Kapela vznikla 1. 1. 2000 pět minut po půlnoci v plzeňském hudebním klubu Divadlo pod lampou. Po přípitku tří členů punkové kapely Požár mlýna - baskytaristy Jiřího „Friga“ Sýkory, bubeníka Petra „Bejdžána“ Bejlka a zpěváka Miroslava „Prasopsa“ Cislera se začal rozvíjet jejich nápad založit kapelu, která bude podle jejich představ hrát ska.

Na podzim 2000 začaly první zkoušky a trio se rozšířilo o kytaristu Jiřího Kyliše, tenorsaxofonistu Štěpána Slezáčka, pozounistu Michala Sloupa a klávesistu Jana Mráze. Záhy se k zúčastněným přidal altsaxofonista Pavel Halík a teprve patnáctiletá zpěvačka Olga Konopíková.

Po deseti měsících zkoušek se v Divadle pod lampou konal první koncert pro 200 osob. V létě příchodem trumpetisty Karla Kolesy stoupl počet členů kapely na deset.

V zimě roku 2002 se rozloučil kytarista Jiří Kyliš a na jeho místo nastoupil Vladimír Bareš. V tomto složení byl odehrán pro kapelu zásadní koncert na Litoměřickém kořenu v létě 2003, kde začala spolupráce s hudebním vydavatelstvím Black Point. Pod jeho křídly na jaře 2004 vydal Tleskač své debutové album Ska z Česka.

V listopadu 2006 vydala kapela své druhé CD s názvem Na předměstí Bory.

Žánr: 
ska
Aktivní roky: 
od 2000
Země původu: 
ČR
Město: 
Plzeň
Současní členové: 

Miroslav Císler - zpěv, perkuse
Karolína Jägerová - zpěv, perkuse
Jiří Sýkora - baskytara, zpěv, kontrabas, kapelník
Jan Ženíšek - kytara
Jan Mráz - klávesy
Petr Bejlek - bicí
Karel Kolesa - trumpeta
Patrik Havlán - tenorsafofon
Pavel Halík - atl- a barytonsaxofon, klarinet
Michal Sloup - trombon

Alba: 

Záznam koncertu z Divadla pod lampou (2002)
Ska z Česka (2004)
Na předměstí Bory (2006)

Živáky: 

Jan Tleskač Story Live at Akropolis (listopad 2009)

DVDčka: 

Jan Tleskač Story Live at Akropolis