The Tallest Man on Earth

The Tallest Man on Earth

Kristian Matsson si vybral ten nejkrásnější název pro svou hudební kariéru. Měří sotva 150 centimetrů a váží něco málo přes 40 kilogramů, The Tallest Man on Earth. Narodil se v roce 1983 ve Švédsku. Do ruky vzal kytaru a do sluchátek asi Boba Dylana, protože tomu se jeho hudba nejvíce podobá. Kluk se španělkou v ruce. Jeho koncerty jsou prý neskutečnou podívanou. Skřítek stojící na špičkách, jehož prsty jen ladně pobíhají po krku kytary. Jeho hlas musí učarovat snad každému, z hloubek se dokáže pomaloučku vyšplhat téměř na vrchol svých hlasivek a to samé i nazpět. To, že ovládá i banjo a klavír vás opravdu už musí poslat na kolena.

V roce 2006 tenhle klučina natočil své první EP s eponymním názvem a šesti songy. To však o dva roky později „přenatočil“, přidal čtyři písničky a přidělil mu jméno Shallow Grave. Po prvních pár vteřinách zjistíte, že tohle je folk. Že tohle je druhý Bob Dylan. Jen takový malilinkatý. Mnohým se však může zdát, že písničky se od sebe nijak neodlišují. Brát jim to nebudu. Je pravda, že Shallow Grave je celé v dost podobném rozpoložení, ale jestli má něco málo přes půl hodiny, komu by to vadilo? Jeho však největším kladem jsou texty, protože něco jako: "Once built a steamboat in a meadow/Cos I'd forgotten how to sail" nebo "With all this fever in my mind, I could drown in your kerosene eyes/Oh, you're just a riddle in the sky/Oh, where do my bluebirds fly?" si musí zamilovat snad každý. (Nebo se ze mne stává už neskutečný romantik.)

2010. Trpaslík v dubnu přichází s druhým albem, The Wild Hunt. Celkově se zdá být ucelenější, ale délku si zanechalo téměř stejně dlouho (necelých 35 minut.) Kritika je více než dobrá a single "The King of Spain" se dostal do podvědomí hudebních fanoušků rychlostí světla.

Kristian Matsson není zrovna mainstreamovou hvězdou, ale určitě stojí za to, si jej poslechnout. Osobně doufám, že o něm v budoucnu uslyšíme víc a víc. "So I could stay the tallest man in your eyes, babe."

Žánr: 
Folk/Singer-songwriter
Aktivní roky: 
2006-still playing
Země původu: 
Švédsko
Město: 
Dalarna
Současní členové: 

Kristian Matsson

Labely: 

Gravitation
Dead Oceans

Alba: 

Shallow Grave (2008)
The Wild Hunt (2010)

Singly: 

The King of Spain (Single) (2010)

EPčka: 

The Tallest Man on Earth (EP) (2006)
Sometimes the Blues Is Just a Passing Bird (EP) (2010)