The.Switch

The.Switch

Zdroj: The.Switch (bandzone)

The.Switch je emo-crossoverová skupina, jejíž silnou stránkou jsou dle kritiků především živá vystoupení, kde vyzní hutný originální zvuk zkreslené basy a kytarových stěn. To vše jako pevný základ pro charismatického Štěpána, coby nekompromisního emocionálního kazatele.

Vznik hudebního uskupení the.switch se datuje do podzimu roku 1996.Vše nabralo ty správné obrátky až s vydáním (opět ještě ve vlastním nákladu) EP Mutual Assured Destruction.

Rok 2004 opět ve vlastním nákladu vyšlo regulérní debutní album nesoucí název Beautiful. Kritiky nešetřily v recenzích superlativy a skupině se tak podařilo vystoupit na pomyslný vrchol amatérské scény. 

Začátkem roku 2006 bylo připraveno a pečlivě vyladěno 12 nových skladeb. Nové album s názvem SVIT kritici opět svorně zdvihli palec i nad tímto počinem a mediální masáž opět rozvířila vody okolo the.switch. Kapela the.switch se také dostává do časopisu FILTER, kde získala celostránkový profil a skladbu na přiloženém CD sampleru (náklad 30 000ks). Dalším velkým úspěchem byl dvoustránkový profil ve výročním 250. čísle Rock & Pop a skupina the.switch vystupuje jako čestný host na výročním koncertě zmíněného časopisu po boku Wohnout a Visací zámek. Tento koncert natáčí Česká televize pro pořad Noc s Andělem.

Během let 2008,2009 kapela vydala 2 díly trilogie Na Dosah a koncertuje po celé České republice.

Rok 2010, kapela vydává své první Best Of s názvem OFF , které je nahráno akusticky a zárověn s producentem TVZEXem dokončuje práci na 3.dílu trilogie Na Dosah.

Žánr: 
rock-crossover
Aktivní roky: 
1996 - současnost
Země původu: 
ČR
Město: 
Praha/Příbram
Současní členové: 

Majkláč
Thomas.be
Sthepa
Pavel

Alba: 

Beaufitful (2004)
Svit (2006)
Na Dosah I.part (2008)
Na Dosah II.part (2009)
OFF (2010)

EPčka: 

Mutual Assured Destruction (2002)