2149226193 Bit Band

|
2149226193 Bit Band

Je tomu již pár let, co spletitost sítě facebook dává dohromady Viktorii a Vojtu, dva osobnostně výjimečné lidi.

Vojta Novák, od patnácti let žijící v Londýně, skládá převážně hip hopové beaty a je postupně ovlivňován příchozí vlnou dubstepu. Posléze spolupracuje mimo jiné s táborskou partou Electric a již v té době začíná pátrat po zpěvačce. Kapela mu dá tip na svou bývalou členku Viktorii Marksovou (tou dobou v Ústí nad Labem) a protože se díky face. již znají, základní kámen může být položen. Po čase experimentování, dostává ještě bezejmenná kapela obrysy své pravé tváře a to skladbou Women. Myšlenka je jasná, chtějí se lišit a tak se nezapomenou také neotřele pojmenovat. Obliba pro staré, 8-bitové hry a jejich specifické zvuky, dává název 2149226193 Bit Band. Kapela začíná budit zvědavost a to nejen pro název, ale zejména sound, pod jehož vlivy se podepisují třeba: Devo, Depeche Mode, Soft Cell, Joy Division a další.

Jejich podání progress electra s prvky dubstepu dávají najevo odlišnost od ostatních, dosavadních kapel.  Spojení široké palety pocitů, doprovázející punkový zpěv zahalený do míry drzosti. Bit Band je tandemem, který je přijímán jak s pozitivním, tak i mnohdy zbytečně přehnaně negativním ohlasem. Přitom, jsou originálním tělesem, jdoucí po vlastní ose. ČR je ale stále tím typem země, kde odlišnost v zaběhlém systému znamená de facto problém (ne-li smrt). Bit Band si proto svou cestu musí nelehce vydobýt.

Zdálo by se, že od sebe vzdálenými bydlišti nemohou jak Viktorie, tak Vojta fungovat. Omyl, Bit Band je experimentem na dálku a díky sehranosti, kterou mají mezi sebou, jim to ten cca rok a půl trvání klape. Kapela si odehrála již řadu koncertů, ovšem ne na všech může hrát i Vojta. Živá vystoupení v těchto případech proto zastupuje talentovaný Dj fefe.

Žánr: 
Progressive electronica
Aktivní roky: 
2010 - současnost
Země původu: 
Anglie - Česká republika
Město: 
Londýn - Ústí nad Labem
Současní členové: 

Viktorie Marksová - vocals
Vojta Novák - music

Singly: 

Women, Games older than us, Breakfas on your pjs, Breakfast, Fuck you, Sometimes, Look into the sun, Mario, Fall in love, Different spaces, Dog Races, Popeye Sailor, In front of you, Aliens, Second time, Robots, Lesbian, Looser

Website: 
bandzone.cz/2149226193bitband