6. Květy Zla - Inpeace

|
6. Květy Zla - Inpeace

Vítejte ve zrůdném obludáriu doktora Zlouna. Ne, opravdu se nejedná o další článek, kde vám budu předhazovat hudební masakry typu: Kabát nebo Michal David revival. Chtěl bych se s vámi podělit o své rarity, které jsem nasbíral po cestách životem.

Muzika může být někdy odporná, nechutná, hnusná nebo dokonce úplně neposlouchatelná, to ale neznamená že je nekvalitní. V této sérii blogů se vás pokusím přesvědčit že i nechutně, hnusně, odporná hudba může být nádherná.

Na Nirvaně jsem vyrůstal,dospíval, zestárnu a umřu na ní. Mnoho kapel, které dnes hrají grunge jsou kritizovány za to, že jejich styl hodně připomíná, nebo přímo kopíruje Nirvanu, mám s tím své zkušenosti a lidé co mojí kapelu takto, až hanlivě označí jsem se už naučil několika frázemi odpálkovat. Lidi podporujte takovéto kapely, snaží se zachovat jistý odkaz, který téměř vymizel a v dnešní době plné hardcore, deathcore a metalcore kapel, které znějí všechny naprosto stejně je to více než obdivuhodné a záslužné.

Inpeace tento odkaz stále zachovávají a to i přes to, že už kapela dávno neexistuje. Kdyby náhodou někdo chtěl tvrdit, že to zní jako Nirvana a to i v dobrém slova smyslu, tak by si zasloužil pořádnou ránu do obličeje, protože jejich muzika je výhradně originální.

Fascinující je právě prolínání drsných undergroundových linek s energickými melodiemi punkových partů, které se spíše stahují do pozadí, což je dobře. Barva hlasu zpěváka Sergee je přinejmenším famózní. Kapela Inpeace také nahrála song Mono od Courtney Love s hostující ruskou zpěvačkou z Teen Movie Michelle. Pod odkazy můžete najít bandzone na Teen Movie a na stránku zpěvačky.

Je neskutečná škoda, že jedna z nejlepších grungeových kapel v České republice se rozpadla po pár koncertech, ale jak jsem říkal, jejich odkaz přetrvává dál. Co se týče mě, jejich příběh mě docela dostal a muzika mě inspiruje dodnes.

Bandzone 1

Bandzone 2

Objevil jsem jedno raritní video z koncertu v Paláci Akropolis z roku 2009.