„Trutnoff in Prague“ - The Prodigy se v listopadu vrátí s neobvyklým a mimořádným koncertem

„Trutnoff in Prague“ - The Prodigy se v listopadu vrátí s neobvyklým a mimořádným koncertem

Před dvěma týdny skončil Trutnoff Open Air Festival, jehož hlavní hvězdou byli britští elektroničtí šamani The Prodigy, kteří festival na Hlavní scéně ukončili úspěšným vystoupením jako divoká a energická tečka. Pořadatelé trutnoffského festivalu připravili zajímavý a povedený dárek. Kapela zvyklá na desetitisícové haly a velké festivaly u nás vystoupí v pro jejich koncerty neobvyklých prostorách - v komornějším prostředí s omezenou kapacitou - v pražském Foru Karlín. Jejich koncert pod názvem „Trutnoff in Prague“ se uskuteční 16. listopadu a bude oslavou 17. listopadu a připomínkou nedožitých osmdesátin Václava Havla, který je náčelníkem trutnoffského festivalu. The Prodigy se k nám tak vrátí po třech měsících od jejich festivalového koncertu, aby vystoupili v mimořádném prostředí Fora Karlín. Pozor, kapacita je omezena! 

Je známo, že kapelám se v trutnoffském podhorském ležení dobře hraje. Koncerty na zdejší udusané rudé půdě jsou energické a nadstandardní. Vybičované vnímavými návštěvníky, kteří hudebníky ženou ještě k větším výkonům a skupiny na to rády slyší. Vydávají ze sebe víc než jinde - vše. A platí to nejen o domácích. 

V mnohých ještě doznívají zážitky ze skvělého koncertu šamanů The Prodigy na Trutnoff Open Air Festivalu minulou neděli a už se můžou v den zahájení školního roku těšit na další. The Prodigy atmosféra trutnoffského festivalu zřejmě uchvátila a zasáhla natolik, že se rozhodli se vrátit a na pořadatele nejstarší hudební přehlídky svého druhu u nás se obrátili s žádostí o uskutečnění ještě jednoho koncertu v rámci již téměř uzavřeného podzimního tour. „Protože víme, že se mnozí toho skvělého festivalového vystoupení z různých důvodů nemohli zúčastnit, rozhodli jsme se přistoupit na nabídku kapely a uskutečnit ještě jeden výjimečný a mimořádný samostatný koncert s omezenou kapacitou v rámci podzimního turné The Prodigy,“ uvádí Indiánka Marta Věchetová. Koncert se uskuteční v předvečer sedmnáctého listopadu, tedy v pondělí 16. 11. od 20:00 ve Foru Karlín. 

Tento koncert bude opravdu mimořádný – bude oslavou svobody, kterou nám přinesl 17. listopad a proběhne v komorním, téměř klubovém prostředí, než jsou fanoušci i samotná kapela zvyklá. Kapacita bude omezená. „Byla to jedna z našich podmínek. Udělat koncert, který bude něčím výjimečný a jiný. V mimořádných prostorách, odlišných od těch festivalových i halových. A kapela na to přistoupila,“ uvádí za pořadatele Martin Geronimo Věchet. Zatímco v zahraniční kapela zaplňuje desetitisícové haly, u nás vystoupí ve Foru Karlín s kapacitou 3 000 lidí. V rámci jejich tour půjde zřejmě o jediný takovýto koncert. „Bude to kultovní setkání s až rodinnou atmosférou s nejvěrnějšími fanoušky a těmi, kteří se budou chtít dotknout bezprostřední atmosféry. Mnozí si budou moci připomenout i magickou atmosféru trutnoffského festivalového setkání přenesenou na jeden večer do uzavřeného moderního prostoru Fora Karlín. Tento nově vytvořený prostor evokující starou Lucernu v moderním provedení se k The Prodigy dobře hodí svými moderními technologiemi a použitím těch nejsoučasnějších materiálů. V kontrastu k tomu se diváci budou moci setkat i se známými trutnoffskými prvky - drobnými stánky a přírodními proprietami z festivalu,“ uvádí Eva Lipová Navrátilová. 

„Na Trutnoff Open Air Festivalu si asi opravdu vzpomněli na svá punková léta, jak uvedla v našem Festivalovém samizdatu Jana Kománková. Odpovídala tomu i pro festivaly neobvyklá osmdesátiminutová délka vystoupení, oproti obvyklé hodině. Mimochodem, první, s kým se kapela po příjezdu na Bojiště postupně přivítala a koho si později připnula i na svůj Instagram, byla v klidu se v zákulisí pasoucí koza Agáta,“ uvádějí pořadatelé. 

Vstupenky jsou k zakoupení v síti Eventim za 1100 Kč + poplatky (tedy celkem 1200 Kč), v památeční edici je také bude možné zakoupit na stránkách Trutnoff Festivalu www.festivaltrutnov.cz

Koncert se koná 16. listopadu od 20:00 ve Fóru Karlín k příležitosti 17. listopadu a osmdesátinám Václava Havla.

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek