Trutnoff 2016 - Tam-Tam 6 - Trutnoff přitvrzuje i zjemňuje

S blížícími se prázdninami, v čase nejdelších dnů a nejkratších nocí, vybubnovává Trutnoff Open Air další uskupení, která zpestří letní podhorské setkání. Metal se bude prolínat s folkem. Do trutnoffského ležení přijedou Soulfly! Šaman tvrdých rytmů Max Cavalera se na červenou půdu pod hory vrací po sedmi letech, kdy zde vystoupil se svoji „rodinnou“ kapelou Cavalera Conspiracy. Soulfly tak doplní již dříve ohlášené svižné elektroswingové Parov Stelar, industriálně metalové kolegy Fear Factory, alternativní rock legendárních Skunk Anansie s energicky rtuťovitou zpěvačkou Skin nebo populárního písníčkáře Jakea Bugga i další.

 

Metal i folk – Bojiště se bude otřásat. Trutnoff přitvrdí i zjemní 

Nejstarší hudební přehlídka svého druhu v zemi, Trutnoff Open Air, je známá svoji svéraznou dramaturgií a širokým žánrovým rozpětím. Společně zde s alternativními, etno, reggae a undergroundovými kapelami či folkovými zpěváky vystupují i metalové skupiny jakoby z jiného světa. Tvrdý metal Soulfly a Fear Factory letos doplňuje například bluegrassová legenda Robert Křesťan s Druhou trávou nebo vtipný Pavel Dobeš se svým osobitým humorem - ač z Hradce Králové stále s ostravským přízvukem. Přijede také známý herec Jiří Schmitzer se svými neotřelými skladbami, který je na české hudební scéně ojedinělým zjevem - na jedné straně obecné známý herec, na druhé straně těžko zařaditelný osobitý písničkář. Jeho svérázný styl se stal fenoménem. Metalové kytarové riffy vystřídají inteligentní písničky pro děti v podání Jaroslava Uhlíře. Svým premiérovým vystoupením festival obohatí slovenští Puding paní Elvisovej. Mezi českými kapelami trutnoffského festivalu budou také představitelé alternativní rockové scény Stromboli nebo taneční Monkey Business, populární Jelen či navrátivší se Tichá dohoda.

Trutnoff Open Air Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se v obvyklém „okupačním“ termínu 18. - 21. srpna na trutnovském Bojišti. Lístek nyní stojí 1400 žabích kůží a lze si jej objednat nově i jako e-ticket na webových stránkách festivalu.

 

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek