Longital chystají album se smyčcovým kvartetem a oslaví 15 let společného hraní

Longital chystají album se smyčcovým kvartetem a oslaví 15 let společného hraní

Je to jen půl roku, co bratislavští Longital pokřtili svou novou desku. Vedle aktivního koncertování na její podporu ovšem dnes už trojčlenná kapela stíhá realizovat i řadu dalších projektů. Má za sebou premiéru celovečerního filmu True Štúr, k němuž kytarista a zpěvák kapely Daniel Salontay složil hudbu, a společně se smyčcovým kvartetem připravila unikátní projekt Longital Suita, s nímž brzy vydá koncertní album.

Projekt Longital Suita původně vzniknul pouze pro festival Konvergencie Bratislava 2015, který se konal na sklonku léta. Ohlas na něj byl ovšem tak silný, že pokračuje dál. Kapela by s ním ráda vyjela i na české festivaly a v lednu 2016 plánuje vydání společného koncertního CD. Kombinace kapely a kvarteta je v tomto případě unikátní tím, že se podařilo propojení dvou rovnocenných prvků a hudebních těles, v němž jsou písně nového alba sestavené do formy suity. Nejde tedy jen doplnění kapely a zaranžované smyčce. Koncertní síla kapely jsou díky smyčcovému aranžmá Slava Soloviče ještě výbušnější a sedmičlenná sestava vytváří semknutý celek,” říkají Longital. Atmosféru projektu odráží i před pár dny zveřejněné video k titulní skladbě aktuální akustické desky A to je všetko?

Longital Suitu charakterizuje pět slov, kterými jsou radost, sebevědomí, odvaha, divokost a temperament. Tyto rysy vždy byly přítomné i v samotné tvorbě Longital. Baskytaristka a zpěvačka Shina je společně se svým hudebním i životním partnerem Danielem Salontayem i novým kmenovým hráčem, bubeníkem a klávesistou Mariánem Slávkou, naplno využijí nejen při nadcházejících koncertech s Lenkou Dusilovou a Baromantikou, ale také během plánovaných oslav patnácti let společného hraní. “Na koncerty, kde zahrajeme i zbrusu nové skladby, se už moc těšíme. Budou předcházet speciální koncertní sérii v roce 2016, kterými bychom s Danielem a za účasti našeho nového člena Mariána chtěli oslavit patnáct společného hraní,” říká Shina.

Rok 2015 byl pro bratislavské hudební inovátory z mnoha pohledů jednoduše přelomový. Světoběžníci ze sídliště Dlhé Diely v něm odhodili elektronické krabičky, přibrali k sobě znovu nalezeného  bubeníka Mariána Slávku, složili soundtrack k filmovému dokumentárnímu dramatu True Štúr a v projektu Longital Suita přemostili světy alternativní a vážné hudby. Pořád se něco děje, fanoušci kapely mohou být spokojení.

 

Nejbližší koncerty:

09.12.2015 Košice, Tabačka + Lenka Dusilová & Baromantika

10.12.2015 Prešov, Christiania + Lenka Dusilová & Baromantika

11.12.2015 Nitra, Klub Tatra (Staré Divadlo) + Lenka Dusilová & Baromantika

12.12.2015 Nové Mesto nad Váhom, Blue Note + Lenka Dusilová & Baromantika

 

Další informace:

Web: http://longital.com

Facebook: https://www.facebook.com/Longital

Foto v tiskové kvalitě: zde.

Som modré more: https://youtu.be/oEP81OUSb5E

Soundcloud: https://soundcloud.com/longital/sets/longital-singles-album-a-to-je-vsetko/s-iF2RB

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek