IMODIUM znovu překvapují! V novém songu Spirit z chystaného alba hostuje SharkaSs

Jak už fanoušci tuší, pomalu ale jistě se blíží vydání nového, v pořadí pátého řadového alba kapely Imodium. Teď to rocková úderka původem z Broumova potvrzuje v plné parádě - novým singlem a klipem Spirit. Skladba, která je po únorovém singlu Proud s hostujícím Michalem Skořepou ze skupiny Stroy druhým dílem skládačky nového alba Element, zaujme hostovačkou talentované rapperky SharkaSs i působivým videoklipem. Podívejte se na něj zde: https://youtu.be/G2iSeRvGoGM

"Hrdina našeho klipu popisuje dost častý případ toho, jak málo stačí a váš život se od základu může změnit. Tím spíš, když ironií osudu nezničíte život jen sami sobě, ale i jinému člověku, kterého ještě ke všemu obdivujete...víc neprozradím," navnazuje frontman Thom ke sledování videoklipu, který vznikl pod taktovkou dvorního fotografa a kameramana Imodium Michala Havlíčka ve věznici Bory, kde kapela v loňském roce odehrála speciální koncert pro tamní vězně.

Kromě zajímavého prostředí a příběhu stojí jistě za pozornost rovněž fakt, že vedle kytaristy Dana a hlavního hrdiny v klipu vystupují reálné osoby z věznice, tedy policisté, vězni i vězeňský kaplan. 

Samotná skladba pak svým způsobem pokračuje v trendu nastaveném úvodním, hodně řízným singlem Proud, nyní navíc s bonusem v podobě crossoverové hostovačky SharkaSs. Ta může být pro letité fandy Imodium možná trochu překvapením, rozhodně ne však nemilým.

"S každým dalším albem se snažíme posouvat dál a dál. Ať už ve zvuku, přístupu k tvorbě a spoluprácemi s lidmi, kteří náš baví, inspirují. Naše hudba bude vždycky věrná kytarám a melodiím, tím spíš ovšem chceme 'kořenit' jinými cestami," komentuje to Thom a dodává:  "Řekli jsme si, že s naší pátou deskou budeme zkoušet, kam až můžeme zajít. Neznamená to ale žádné experimentální album. Budou to stále Imodium, jen trochu jinak... Původně jsme chtěli album vydat dřív, ale než něco uspěchat, raději si užíváme růst dalšího děťátka. Můžu říct, že roste do krásy!"

Co přesně to znamená, se dozvíme začátkem září, kdy album vyjde. Na podzim pak bude následovat klasické koncertní turné, které kapela absolvuje společně se Stroy.

 

Imodium - Element Tour 2017

05.10., Brno, Melodka

13.10., Chrudim, R klub

14.10., Lanškroun, Apollo

20.10., Jindřichův Hradec, Lucky Pery Club

21.10., Tábor, KC Milenium

26.10., Praha, Rock Café

28.10., Broumov, KD

03.11., Kladno, Poldofka

04.11., Český Krumlov, FabriČKa

10.11., Jihlava, SOUL Music Club

11.11., Uherské Hradiště, Klub Mír

23.11., Hradec Králové, AC Klub

24.11., Kutná Hora, Česká 1 Music Club

25.11., Plzeň, Buena Vista Club

Tagy: 

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek