ABRAXAS slaví 40 let nekonečným boogie

Abraxas – to je na domácí hudební scéně synonymum pro emancipovanou stylovou proměnlivost s neklesající kvalitou. Stejně tak to může být ale také synonymum pro hudební dlouhověkost. Vždyť letos pro mnohé kultovní kapela slaví už čtyřicáté narozeniny! A slaví je vskutku stylově – výběrovým dvou albem s všeříkajícím názvem Nekonečný boogie, které pokřtí 2. června v pražském Rock Café. 

Best of, které je v tomto rozsahu a provedení vlastně vůbec první v diskografii Abraxasu, čítá příznačně 40 skladeb. Začíná instrumentálkami z konce sedmdesátých let a je uzavřeno ukázkami z aktuálního alba vítaně stále vitálního Abraxasu. 

„Zvolil jsem takové písně, o kterých si myslím, že jsou oblíbené. I na základě koncertů, které pravidelně provozujeme. Ač některé z vybraných písní existují i v novějších a zvukově kvalitnějších verzích, nakonec jsem z důvodu větší autentičnosti vybral verze původní, protože je v tom cítit otisk doby, kdy jednotlivé songy vznikly,“ vysvětluje frontman Abraxas Slávek Janda dle čeho vybíral skladby na best of. 

Spojením archivních sil Supraphonu, Pantonu, Českého rozhlasu i Slávka Jandy tak vznikla stylově pestrá jízda, vždy ovšem s jasným poznávacím znamením zvuku a hudební filozofie Abraxasu. Písničky z alb BoxMan鞊ťastnej blázenRetrospektivaSado-MasoRituálUž je to jedno…Hlava v oblacích a Klid! jsou doplněny singlovými tracky tak, že chronologicky nechybí žádná z podob kapely. S dobově zajímavými příchutěmi, od art rocku přes novou vlnu, funky, disco, latinu či hardcore, až k současnému originálnímu amalgámu toho všeho. 

Kytarista, zpěvák, skladatel, zakladatel a šéf Abraxasu v rozsáhlém bookletu navíc opatřil všechny vybrané skladby svými komentáři a doplnil několika desítkami fotografií, dokumentujících historii studiovou, pódiovou i soukromou. Najdeme na nich samozřejmě druhou důležitou postavu historie i současnosti Abraxasu zpěváka, textaře a skladatele Miroslava Imricha, ale i celou řadu dalších muzikantů, kteří se za ta léta v Abraxasu objevili. Nechybí ani současná sestava, kterou kromě Jandy a Imricha tvoří  bubeník Eduard Štěpánek a basák Ivan Doležálek. 

Právě v tomto složení se Abraxas představí i ve čtvrtek 2. června v pražském klubu Rock Café, kde se Best of Nekonečný boogie dočká slavnostního křtu. Dle slov Slávka Jandy určitě zazní minimálně jedna skladba z každého období dnes již legendární kapely, takže si na své přijdou jak pamětníci, tak noví fanoušci.

Tagy: 

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek