IMODIUM dobyli s Valerií první místo na Supraphonline a vyrážejí na turné

|
IMODIUM dobyli s Valerií první místo na Supraphonline a vyrážejí na turné

Broumovská rocková čtveřice Imodium, která 25. 10. vydala u Supraphonu nové album "Valerie", už s novinkou sklízí první úspěchy. Album minulý týden triumfovalo v prodejní hitparádě na Supraphonline.cz, v prodejním žebříčku Bontonland IFPI je aktuálně na 6. místě a i první recenze napovídají, že se nový opus Imodium opravdu povedl. Nyní má před sebou kapela okolo frontmana Thoma další výzvu - představit Valerii fanouškům také naživo v rámci "Valerie Tour 2013". To startuje už tento čtvrtek 7. 11. v Brně a bude pokračovat dalšími třinácti zastávkami, z nichž je poslední v plánu 14. 12. v Havlíčkově Brodě.

Jak podotýká Thom, Imodium se na aktuální turné připravovali vskutku precizně. Kapela vůbec poprvé ve své kariéře řeší i scénu jako takovou, díky čemuž byla realizace a plánování tour náročnější, než bývalo u Imodium doposud zvykem.

"Nejde o to, že by naše kapela měla vytvářet scénu alá Kiss, je to pro nás spíš výzva. Nikdy jsme nic podobného neudělali a tím pádem na to nejsou zvyklí ani naši fanoušci, kteří se mohou mimo jiné těšit na hru světel a propojenou dramaturgii hudby a barev," prozrazuje frontman Imodium a dodává: "Tím, že poprvé řešíme nějakým způsobem i scénu, jsou přípravy náročnější. Technicky i organizačně je v tom zapojeno více lidí. Hlavně náš manager Georgin, kterému jsme toho stran techniky navalili na hlavu celkem dost.  Desku jsme dodělali na konci září a přesně celý říjen vyšel na to, abychom dali vše pečlivě dohromady a připravili na listopadové turné. Snad se nebudeme mít za co stydět."

Že berou Imodium "Valerie Tour 2013" skutečně vážně a chtěji ho pro své fanoušky udělat co nejzajímavější, naznačuje ostatně i fakt, že je v plánu hned několik křtů a také celá řada zajímavých hostů i předkapel, které se budou během turné různě prostřídávat.

"Pro křty jsme si vybrali více zastávek. Pro nás těch nejdůležitějších, počínaje Prahou a samozřejmě domovským Broumovem, přes Hradec Králové, Plzeň nebo Brno. Na každém místě bude nějaký kmotr z řad našich kamarádů muzikantů, mezi nimiž figurují například lidé z kapel Zakázaný Ovoce, Divokej Bill, Support Lesbiens, Nanosféra, The Rest, Bára Zemanová band atd. Už teď ale cítíme, že podlehneme atmosféře a nakonec může být jedním z kmotrů i někdo náhodně vybraný z publika," prozrazuje Thom.

Co se předkapel týče, budou se měnit podobně jako hosté jednotlivých křtů. Nejvíce koncertů, konkrétně osm z celkových čtrnácti s Imodium absolvuje kapela Lola běží. Dále na jednotlivých zastávkách "Valerie Tour 2013" vystoupí například kapely W.A.F., The Coolers, Just For Being, Sun Drive nebo Nanosféra, jejíž zpěvačka Žanett Vargová hostuje na novém albu Imodium.

www.imodiumband.cz

www.supraphonline.cz

www.supraphon.cz

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek