Alphaville a Opus letos zahrají na Sedmihorském létu

|
Alphaville a Opus letos zahrají na Sedmihorském létu

V rámci čtvrtého ročníku Sedmihorského léta - opět s podtitulem „hudební a divadelní léto"- se ve dvanácti termínech od května do srpna představí hudební interpreti různých žánrů. V příjemném prostředí zastřešeného areálu budou po celé léto znít oblíbené písně známých zpěvaček a zpěváků proložené dvěma divadelními představeními. Celý program 2013 pak pořadatelé koncipovali tak, aby si na své přišly všechny věkové skupiny, s rozlišným hudebním vkusem a zájmem.

„Čtvrtý ročník našeho festivalu jsme chtěli posunout zase o kousek dál. Jak jinak tedy, než výběrem vystupujících. Pozvali jsme proto dvě zahraniční legendy, jejichž nesmrtelné písně stále slýcháme v rádiích. Německou formaci Alphaville a rakouskou kapelu Opus," popisuje pořadatel Josef Šorm a dodává: „Zmíněný Opus právě letos slaví 40 let své existence a tak budou mít také čeští fanoušci jedinečnou příležitost oslavit společně s nimi významné jubileum. Kromě těchto kapel jsme se však snažili vymyslet program, ve kterém si to „své" najde opravdu každý. Ať už se jedná o věk či zájem návštěvníků"

Sedmihorské léto odstartuje v pátek 10. května 2013 hudebně zábavným pořadem v režii dvou hvězd Františka Nedvěda a Josefa Aloise Náhlovského, v sobotu 11. května pak hned ráno naváže tradiční dětský den Kinghouse dětem - Piráti z Karibiku, který se ponese v pirátském duchu a na ratolesti budou čekat soutěže o ceny, dovednostní disciplíny či výtvarná dílna. Současně s dětským dnem bude probíhat také den otevřených dveří společnosti Kinghouse.

Sedmihorské léto 2013

V průběhu turistické sezóny se pak v rámci samostatných koncertů představí další umělci z České a Slovenské republiky - Miroslav Žbirka, Fešáci s Petrem Novotným, Hana Zagorová s hostem Petrem Rezkem a kapelou Jiřího Dvořáka, Josef Zíma a Yvetta Simonová, Jaroslav Svěcený se slovenskou skupinou Cigánski diabli, či Janek Ledecký, ale také a především již zmiňované zahraniční legendy - Opus a Alphaville. Divadelní představení tento rok zastoupí pražské Divadlo Bez zábradlí s francouzskou komedií Blbec k večeři a také hra VSTUPTE! v produkci Agentury Harlekýn.

„Kromě koncertů zahraničních umělců, kteří na našem festivalu vystoupí úplně poprvé, chystáme i pár novinek v rámci areálu. Samozřejmostí je zastřešené hlediště, které se nám velmi osvědčilo. Program se odehrává venku, s pohodovou, letní atmosférou a zároveň máme díky zastřešení výborné řešení  pro  případ nepříznivého počasí. Kromě toho, že letos chystáme zvětšení tohoto zastřešení a také podia, mohou se návštěvníci těšit na větší výběr občerstvení a dalších drobných vylepšení v areálu oproti minulým ročníkům," popisuje Šorm.

Festival se dostal do povědomí a zájmu diváků nejen zajímavým programem a každoročně příjemnou atmosférou, ale také díky umístění v srdci Českého ráje s vynikající dopravní dostupností a možností využití této lokality pro výlety či dovolenou, kterou jim Sedmihorské léto dokonale zpříjemní. Dokladem toho jsou čím dál častější návštěvníci festivalu ze všech koutů České republiky, ale také ze zahraničí.

Podrobnosti k jednotlivým akcím a celému festivalu naleznete na webových stránkách www.sedmihorskeleto.cz.

Další žurnál

V září přijede do Prahy člen Wu-Tang Clanu Ghostface Killah

17. Červenec 2017 14:21 |
WU-BOX SÁGA POKRAČUJE. V ZÁŘÍ PŘIJEDE GHOSTFACE KILLAH.
... Zobrazit celý článek

Bruno Ferrari vydává "torrentové" EP a trhá rekordy na Startovači

13. Červenec 2017 09:34 |
Zhruba dva roky po veleúspěšné kampani Mortal Cabinet, společného projektu s Řezníkem a Františkem Štormem, se Samir Hauser vrátil na Startovač pod vlastním alter egem Bruno Ferrari. A podařilo se mu tam za pouhé 3 dny překonat cílovou částku 180 tisíc korun.
... Zobrazit celý článek

Skotští Mogwai oznamují předkapelu Sacred Paws - 31. 10. - Praha Roxy

12. Červenec 2017 08:45 |
MOGWAI + support SACRED PAWS (UK) 31. říjen 2017, Roxy, Praha Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws  7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country's Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.
... Zobrazit celý článek

Brutal Assault 2017 - VYHLAŠUJEME BOJ PROTI FRONTÁM

10. Červenec 2017 11:13 |
Naše nová služba FULFILLMENT, o které jsme vás informovali, je jenom jednou součástí naší strategie, která zabrání opakování loňských středečních front u vstupu, které máme stále na paměti. Nejdůležitější zbraní bude dvojnásobné navýšení odbavovací kapacity. U vstupu budou letos dva odbavovací stany, každý se stejnou kapacitou, jaká byla celkově vloni.
... Zobrazit celý článek