At8onthepingpongtable: Náš proces vytváření muziky je hodně nekonvenční

|
At8onthepingpongtable: Náš proces vytváření muziky je hodně nekonvenční

At8onthepingpongtable je kapela z Horažďovic, hrající směsici úderného deathcoru. Kapela na scéně figuruje od roku 2007 a od té doby jste je mohli vidět na mnoha koncertech po celé republice. Momentálně kapela dokončuje práce na chystaném EP. Podrobnosti o EP a další informace o kapele naleznete v rozhovoru, tak neváhejte a čtěte.

 

 

Zdravím vás jménem NMNL magazínu! V úvodu byste mohli čtenářům představit vaší kapelu a nastínit vznik vašeho zajímavého jména. Kam sahají vaše začátky?

Tak určitě taky zdravíme. Náš příběh se začal psát už někdy od roku 2007, kdy Mapiho otec dostal ke 40. narozeninám bicí. Mapi mu je ukradl a začal na ně hrát u babičky na půdě. Časem se k němu přidal jeho bratranec Martin s kytarou a následně Tomáš s druhou. Doba byla krutá, ale jak dny plynuly, dokázali jsme v Horažďovicích najít zkušebnu a jakmile se přidalo Tomášovo dvojče Márty a Radek (který není dvojče Laughing), byli jsme komplet. Jsme povětšinou z Horažďovic. Tomáš a Márty jsou z Plzně, kde také všichni studujeme. Známe se odmala a vždy, když chodíme ven lovit buchty a prcinky, scházíme se v 8 na pingpongovém stole, který se nachází uprostřed jednoho menšího horažďovického sídliště. Tramtadadá abrakadabra -> AT8ONTHEPINGPONGTABLE!

 

Jaký z vašich koncertů považujete za nejdůležitější a proč? Jaký máte názor na české publikum vzhledem k hudebnímu stylu, který hrajete?

Za nejdůležitější koncert nepovažujeme žádný. V podstatě všechny koncerty vnímáme tak, že je to pro nás určitý posun, takže jsme za každý moc moc rádi. Až na jednu nečekanou výjimku se nestalo, že bychom nějakým koncertem pohrdli a nevzali. Publikum je podle našeho názoru trochu problém, ale záleží, kde zrovna hrajeme. Někde přijde 100 lidí, někde 10. Nedá se to shrnout do nějakých obecnějších měřítek, ale samozřejmě jsme rádi za každou tvář. Je pravda, že tenhle hudební styl moc posluchačů v rámci ČR nemá. Kéž by se to časem zlepšilo, ale to je trochu na delší povídání.

 

Odkud čerpáte inspiraci pro vaši tvorbu?

Tak tohle je trochu komplikovanější otázka, protože náš proces vytváření muziky je hodně nekonvenční. Ale v podstatě to funguje tak, že Martin (kytara) udělá nějaký svůj koncept, který se pak následně doopraví již v plném složení (nejčastěji přes facebook, guitarpro), což je někdy opravdu dlouhodobější záležitost. Po stránce textové je to takové volnější. Vzhledem k tomu, že nás nebaví psát o tom, jak se z černých mračen vyvalují červení draci, čekající na nenávratnou zkázu lidstva Laughing, píšeme proto o věcech, se kterými se běžněji setkáváme v našich životech. Teď konkrétně jsou to holky, chlast, trápení, nenávist a zloba. Znáte to Laughing.

 

Většina vašich fanoušků se těší na připravované EP, jak jste na něm pokročili a proč jste si ke spolupráci vybrali právě Tomáše Raclavského, všem známého díky projektu Modern Day Babylon?

Práce na EP již pomalu finišují. Abychom byli zcela upřímní, vše je už dlouho hotové a jediné co chybí, je zpěv. Proto přemýšlíme, že Radkovi vymyslíme nějaký systém pokut, aby vše již konečně dotáhl do konce. Ale vzhledem k tomu, že jako jediný teď pracuje na bakalářské práci, musíme sedět na prdeli a držet krok :) Ne, teď beze srandy. Snad už se to konečně povede a čtyřsongové EP spatří světlo světa do léta. Tomáše jsme si vybrali proto, protože nás naprosto uchvátil jeho zvuk i jeho osobnost. A popravdě, kdo je na CZ undergroudové scéně v poslední době talentovanější?

 

Jaké máte plány do budoucna a čeho byste chtěli dosáhnout?

Do budoucnosti moc nekoukáme. Snažíme se žít tím co právě je a je to pro nás lepší. Nikam se neženeme, nic nehrotíme. Zkrátka nám nejlépe sedí volný průběh. To ale neznamená, že nic neděláme. Na nadcházejícím koncertu v Plzni budete moci být u premiéry dvou nových songů, na které jsme náležitě hrdí. Z naší nejnovější tvorby je na první pohled cítit určitý posun. Snažíme se použít trochu více melodičnosti bez nutnosti "změknutí". EP, které vyjde, sice nebude naše nejaktuálnější tvorba, avšak stále si za svými staršími výtvory stojíme a budeme doufat, že je veřejnost přijme v dobrém.

 

Za pár dní, konkrétně 7. dubna 2012, vás uvidíme v Plzni na Benefičním koncertě pro zvířata v nouzi. Co od vás můžeme očekávat a na co se máme těšit?

Vše bylo v podstatě řečeno v odpovědi výše. Chtěli bychom jen dodat, že se na akci moc těšíme a doufáme, že přijde co nejpočetnější publikum. Užijeme si párty, jak nejlépe to půjde!

Odkaz na událost Benefičního koncertu naleznete zde.