GINGER, TOTÁLNÍ NASAZENÍ, COCOTTE MINUTE, RYBI

|
GINGER, TOTÁLNÍ NASAZENÍ, COCOTTE MINUTE, RYBI
Datum: 
Úterý 10. Květen 2011 - Středa 26. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Anděl
Návštěvnost: 
200
Účinkující: 

Sunshine rozpoutali v Plzni hotový Karmageddon!

Prosby fanoušků byly vyslyšeny - kapela Sunshine dorazila do plzeňského klubu Anděl a rozpoutala hotový Karmageddon!

Koncert, který byl přidán na seznam zastávek až nedávno, byl doslova vyprošen od místních fanoušků. Dost lidí nejvíce zajímalo, jak nová deska bude znít živě a jak bude vypadat letošní setlist. Ten minulý totiž mnohé přiváděl k zoufalství. Cedník lidí bylo vstupné, které činilo 170,- kč, což je na můj vkus trochu přemrštěná cena, ale alespoň se publikum skládalo z lidí, jejichž průměrný věk se pohyboval okolo 20 let, a tím pádem chyběly ukřičené náctileté fanynky. Že by se jim snad nová deska nelíbila?

Začátek klasika po půl desáté. První věc, která mě potěšila, byla, že koncert nezačínal (jako asi x-krát předtím) zběsilým nástupem a písníčkou Moon Rats. Místo toho se kapela dostávala skrz nás po částech na jeviště ve zpomalených pohybech, které připomínaly pochod zombie. Intrem se stala část nové písničky Karmagedon, která udala trochu jiné tempo koncertu, než na které jsme byli všichni doposud zvyklí. První věcí byla písnička Seven Sins, Seven Signs, na které jsme teprve mohli zjišťovat, jak nové album zní živě. Výsledkem byl bouřlivý aplaus a úsměvy, jak na naší, tak i na Kayově tváři. Pak následovaly dvě věci ze starší tvorby - K.I.D.S a The Fear, které publikum neskutečně rozběsnily, a v Andělu se začal snášet oblak nedýchatelna. K naší smůle byl odstraněn až na konci koncertu.

Poté jsme se trochu zklidnili a ukolíbali novinkami NFNY a The Echoes. Pomalý rytmus, ale skvělé kytary. Tak nějak bych je popsal. Suns z nás chtěli ten večer asi vymlátit duši, protože z našeho klimbu nás pak vytrhly písničky Venom a Pull The Trigger, které už dávno nenechaly nikoho chladným. Hned poté na nás vytáhli singl z nové desky s názvem Today (Is Not A Day), kterou už většina z nás měla naposlouchanou, a tak Kay nebyl jediný, kdo zpíval. Chvíle klidu spočívaly s dávkou emocí v podobě The Night Is On Fire a trochu svižnější Poltergeist. Na závěr jsme byli zahlceni Tokyo Bassline a osvědčenou peckou Top!Top!The Radio!, v té chvíli už nikdo z nás neměl suché oblečení a Kayovo ovívání ručníkem nám taky moc nepomohlo.

Na závěr proběhlo věnování panu zvukařovi ve formě Astrogen Nonastalgia. Finální fáze byla v řežii New Manifesto a Keith Avenue 9PM, po které už byla většina ráda, že si může sednout na židli. Definitivní konec spočíval až v We Carry a Third World Briefcase, která byla sice puštěna od zvukaře, ale doprovázel ji kytarista Jirka.  Zakončila nejen album Karmageddon, ale i tento koncert. Na desce v ní hostuje zpěvák Justin Pearson. "Stěhování interiéru" tedy proběhlo na výbornou :-D.

Po delší pauze, ve které jsem Suns neviděl/neslyšel, musím říct, že na mě udělali dojem a desku po koncertu hodnotím o několik stupínků lépe. Anděl si atmosféru užíval, bavila se jak kapela, tak i publikum. Co víc si přát. Stálo to za to nekřesťanské vstupné? Rozhodně.