Hysteric Tour 2011

|
Hysteric Tour 2011
Datum: 
Úterý 3. Květen 2011 - Úterý 25. Červen 2024
Město: 
Plzeň
Místo: 
Anděl
Návštěvnost: 
50
Účinkující: 

I Like You Hysteric
+ special guest Martyn

Poprvé v Plzni se ukázala poměrně mladá kapela s názvem I Like You Hysteric. Pokud vám název nic moc neříká, jedná se o partu zkušených muzikantů v čele se jmény jako například Andrzej Palec (ex Roe-Deer) či Marek Kedzior (ex Dorian Gray´s Prostitutes). Akce se konala v rámci akce Free Tuesdays, která už je v plzeňském klubu Anděl tradicí a vstup byl tedy zadarmo. Plzeň se stala předposlední zástávkou turné Hysteric Tour 2011 a jako speciální host byl pozván talentovaný Martyn Starý, který hraje v kapelách Holden Caulfield a LUNO.

Martyn přišel na podium s akustikou někdy okolo půl desáté. Ve svém asi půlhodinovém setu zahrál většinu ze své vlastní tvorby a k tomu přidal dva covery. První byl od nyní rozpadlé české kapely Southpaw a druhý byl v podání severoirských Snow Patrol, konkrétně písnička Run. Ikdyž byl zpočátku Martyn trochu nervozní, převedl parádní výkon a vzhledem k tomu, že to bylo jeho první veřejné vystoupení bez účasti kapely, výstup se mu povedl a sklidil velký aplaus.

I Like You Hysteric se ujali jeviště po krátké přestávce a do té doby se Anděl už poněkud víc zaplnil. Kluci nás zasypali všemi nahranými skladbami, které jsou vydané na jejich EPs Whatever a Something To Remember. Ze začátku se objevil menší technický zádrhel, který pohotový Martyn hned opravil výměnou kabelu a show mohla dále pokračovat. Kromě jejich hitovky Goodbye Audrey, ke které je natočený videoklip, jsme uslyšeli i dvě nové pecky. V pořadí druhá zahraná s názvem Igor je podle nich rozporuplná, protože si na ní chtěli vyzkoušet trochu rock'n'rollu a to se jim prý zcela nepodařilo. Nám to ale vůbec nevadilo, celý Anděl na ní pařil. Po 45minutách se s námi rozloučili se skladbou, která je podle jejich slov původně jejich:-D. Byla jim "prý" odcizena a stal se z ní velký hit. Na mysli mám nynější rádiovku Duck Sauce - Barbra Streisand, která ve zvuku opravdových nástrojů (hlavně kytar) zněla úžasně. Trochu se ale pozměnil text. Místo "barbra streisand" jsme všichni řvali "andělcafé" a po téhle bombě, kterou absolutně nikdo nečekal, se kapela odporoučela k baru. Po výkřicích většiny publika o přídavek se mikrofonu ujal Andrzej a komentoval to se slovy, že zahráli všechno co mají v repertoáru, nic jiného neumí a neradi se opakují.:-D Po této větě se (jako po každém koncertu) rosvítila světla a většina z nás pomalu odcházela.

Ikdyž bez vstupného, stejnak se do Anděla dostavila jen hrstka odvážlivců, která chtěla zjistit jací jsou I Like You Hysteric. A výsledek? Z mojí strany a podle výrazu ostatních bych řekl, že mile, ale opravdu mile překvapili a určitě se nemusí za nic stydět. Příští koncert se datuje na podzim, tak uvidíme, jestli dorazí více lidí.